fotbal_hracFotbalisté Dynama České Budějovice se v pondělí sešli po zimní dovolené, aby zahájili přípravu na jarní část ligové sezony 2010/2011. Informace k zahájení přípravy přinesly oficiální internetové stránky klubu.

Trenér Jaroslav Šilhavý na prvním tréninku přivítal celkem dvacet fotbalistů, jediný brazilský opozdilec Fernando Hudson se k týmu připojí o den později. Novou tváří v týmu je mladoboleslavský obránce Petr Mach.

Fotbalisté se před prvním tréninkem sešli v pondělí ve 13 hodin. K hráčům prvního mužstva nejprve promluvili předseda představenstva Karel Poborský a poté také generální manažer Jiří Kotrba. Následovalo tolik nepopulární vážení, na které se trenér Jaroslav Šilhavý hodně těšil. "Už když se kluci začali sjíždět, tak jsem měl hned několik tipů na hráče, kteří budou mít s váhou problémy. To se také potvrdilo, ale u nikoho nemuselo dojít k žádným postihům. Nějaké to kilo navíc určitě brzy vyběháme," usmíval se kouč budějovického týmu.

Ještě během pondělního odpoledne čekal na hráče první trénink. "Dneska to bude vyloženě herní záležitost. Zítra ale čekají hráče funkční testy na FTVS v Praze a v dalších dnech pak už začne příprava naostro," vypočítával Šilhavý, který se spolu s týmem vydá hned v pátek na kondiční soustředění do Třeboně. "Tamní podmínky dobře známe, takže hráči vědí, co je bude čekat. První zápas odehrajeme 15. ledna v rámci Tipsport Cupu proti Jablonci. Hned následující den pak hrajeme s Bohemians 1905."

Na prvním srazu na začátku přípravy se objevil i první nový fotbalista, kterým je mladoboleslavský obránce Petr Mach. "Petra jsem sledoval už v době, kdy jsem trénoval na Kladně. On byl tehdy ještě hráčem Sokolova, jenže jsme se nedohodli na podmínkách a on nakonec přestoupil do Boleslavi. Uvidíme, jak se mu bude v přípravě dařit, ale rozhodně si myslím, že by měl být na levý kraj hřiště dobrou posilou," podotkl Šilhavý k pětadvacetiletému obránci či záložníkovi. V dalších dnech a týdnech by se v klubu měli objevit i další fotbalisté. "Od klubu jsme dostali příslib, že bychom měli během zimy posílit o tři zkušené ligové hráče," dodal budějovický trenér.

V průběhu příštího týdne by se měl v klubu na testech představit levonohý záložník z Pobřeží slonoviny a následovat budou i další fotbalisté. "Testy zahraničních hráčů jsme záměrně naplánovali na příští týden, kdy nás v sobotu a v neděli čekají zápasy Tipsport Cupu. Je zbytečné, abychom tady měli hráče během kondičního soustředění v Třeboni, potřebujeme je vidět až přímo v zápasech," vysvětlil generální manažer Dynama Jiří Kotrba. Budějovický klub má vyhlédnuté posily i v české nejvyšší soutěži, z pochopitelných důvodů nechce ale jména hráčů zatím uvádět.

PLÁN ZIMNÍHO PŘÍPRAVNÉHO OBDOBÍ SK DYNAMO ČESKÉ BUDĚJOVICE:
 • 3. ledna: začátek přípravy na jarní část sezony
 • 4. ledna: fyzické testy na FTVS UK Praha
 • 7. - 12. ledna: kondiční soustředění Třeboň
 • 15. ledna: SK Dynamo České Budějovice - FK Jablonec (Tipsport Cup, UT Slavia, 13.30)
 • 16. ledna: SK Dynamo České Budějovice - Bohemians 1905 (Tipsport Cup, UT Slavia, 11)
 • 22. ledna: SK Dynamo České Budějovice - Viktoria Žižkov (Tipsport cup, UT Slavia, 11)
 • 26. ledna: SK Dynamo České Budějovice - 1. FK Příbram (Tipsport Cup, UT Slavia, 14)
 • 29. ledna: SK Dynamo České Budějovice - Red Bull Salcburk (Salcburk, 14)
 • 1. února: SK Dynamo České Budějovice - SK Slavia Praha (čas a místo bude upřesněno)
 • 5. února: SK Dynamo České Budějovice - SV Josko Ried (UT Ried, 14)
 • 12.: SK Dynamo České Budějovice - FK Spartak MAS Sezimovo Ústí (UT Hluboká, 14)
 • 20. února: SK Dynamo České Budějovice - FK Mladá Boleslav (Střelecký ostrov, 15)
zdroj: MEDIAFAX