Ukradené volavky, Chlapec se žábou, Hirzova fontána a další vodní prvky i letos zpříjemní návštěvníkům a obyvatelům Českých Budějovic léto ve městě. Kašny a pítka na území statutárního města začali na novou sezonu chystat zaměstnanci vodohospodářské společnosti Čevak již tento týden.

„Všechny kašny postupně vyčistí, překontrolují jejich technologii a napustí vodou,“ upřesnila postup prací mluvčí společnosti Jitka Kramářová. Připomněla, že celkem mají vodohospodáři ve městě na starosti jedenáct kašen a pět pítek.

REKLAMA

Jako poslední přijde na řadu ta největší – Samsonova kašna na náměstí Přemysla Otakara. Její údržba začne v pondělí 24. dubna. „Bazén kašny o průměru 17 metrů bude třeba vypustit, vyčistit a znovu naplnit vodou. Technici z ní vyjmou recirkulační zařízení, které v zimě zajišťovalo proudění vody a bránilo jejímu zamrzání. Zkontrolují také čerpadla a vymění poškozené žárovky osvětlení,“ řekl vedoucí provozního střediska v Českých Budějovicích Ondřej Koupal.

Voda se do Samsonovy kašny vrátí již ve středu 26. dubna. Všechny vodní prvky ve městě budou zprovozněny v závislosti na počasí nejpozději 1. června.

REKLAMA