klaster_zlata_korunaV klášteře Zlatá Koruna provedou návštěvníky venkovními prostory kláštera, nebudou chybět pověsti ani příběh „ztracených“ zahrad kláštera. Prohlídky se budou konat každou červnovou neděli.

V rámci červnového tématu mediálního plánu 2011 NPÚ s názvem "Víkend otevřených zahrad" se budou konat speciální komentované prohlídky v klášteře Zlatá Koruna. Po dobu červnových nedělí tj. 5., 12., 19. a 26. vždy ve 13:30 budou mít návštěvníci možnost poznat i ta zakoutí kláštera a jeho okolí, na která při běžných prohlídkách nezbývá čas. Zároveň se návštěvníci dozví o některých zvláštních zlatokorunských stromech a nedochovaných klášterních zahradách, které jsou zachyceny na tzv. Matzově plánu z roku 1787, jehož výřez kopie obdrží každý návštěvník při zakoupení vstupenky.

"Zlatá Koruna je také proslulá slunečními hodinami, dokonce se umístila jako druhá v žebříčku míst s největší koncentrací slunečních hodin na jednom místě v České republice," dodala Lenka Tondlová, kastelánka kláštera.

Délka prohlídky bude přibližně 45 minut a její kapacita maximálně 30 osob. Vstupné je pro dospělé 60,-Kč, senioři zaplatí za prohlídku 50,-Kč a děti a studenti 40,-Kč. Je možné využít i rodinné vstupné za jednotnou cenu 130,-Kč. Tato nabídka neplatí pro hromadné skupiny. Prodej vstupenek bude probíhat pouze v pokladně objektu v den konání akce.

Více informací naleznete na webových stránkách www.npu-cb.eu nebo www.klaster-zlatakoruna.eu
REKLAMA