policie_autoDvacetiletý muž z Českého Krumlova si vymyslel vydírání, nyní čelí obvinění z křivé výpovědi a čeká jej soud. Policejní mluvčí Michaela Pavlíčková řekla ve čtvrtek agentuře Mediafax, že dva muže, obviněné na základě křivé výpovědi mladíka, soud zprostil obžaloby.

Mladý muž uvedl vloni v září, že dva údajní pachatelé přišli k němu domů a hrozili mu zbraní. Českokrumlovský státní zástupce muže obvinil z vydírání a v květnu se konalo u soudu v Českém Krumlově hlavní líčení.

"Mladý muž jako svědek po řádném zákonném poučení uvedl, že si obvinění částečně vymyslel. Muži sice u jeho domu byli, hovořili s ním, ale oba dva se chovali normálně. Vyhrožování se zbraní si podezřelý vymyslel z důvodu, že byl na jednoho z mužů naštvaný a chtěl mu to nějak oplatit. Prý si myslel, že jej policisté jenom postraší a neuvědomil si, co z toho vznikne," řekla Pavlíčková.

Muži byli na základě této výpovědi zproštěni obžaloby, ale podezřelého čeká stíhání pro křivé obvinění a křivou výpověď. "Policisté vedou zkrácené přípravné řízení, a tak se muž k soudu brzy vrátí, tentokrát ale pravděpodobně v roli obžalovaného," dodala Pavlíčková.

zdroj: MEDIAFAX
REKLAMA