dopravni_nehoda_motorkaJednadvacetiletý motocyklista z Českých Budějovic, který v sobotu havaroval u Hořic na Šumavě na Českokrumlovsku, zemřel na následky zranění v nemocnici. Policejní mluvčí Michaela Pavlíčková řekla ve středu agentuře Mediafax, že mladík neměl řidičské oprávnění a na motorce jel bez vědomí majitele.

Havárie se stala tak, že řidič při jízdě ve směru od Českého Krumlova nepřizpůsobil rychlost motocyklu svým schopnostem a vlastnostem motocyklu a při projíždění pravotočivé a následující levotočivé zatáčky dostal smyk. Vjel na pravou krajnici a do pravé stráně, kde havaroval.

"Při nehodě mladík utrpěl těžká zranění, se kterými jej vrtulník záchranky letecky transportoval do nemocnice v Českých Budějovicích. Tam bohužel následkům zranění o dva dny později podlehl," řekla Pavlíčková.

Dalším vyšetřováním se zjistilo, že mladík nevlastnil pro daný motocykl řidičský průkaz, motocykl měl zadní pneumatiku ojetou pod stanovenou mez, byla v podstatě bez vzorku, a řídil motocykl bez vědomí majitele.

Nehodou byla na motocyklu způsobena škoda ve výši asi 40 000 korun.

zdroj: MEDIAFAX