policie detail01Ze svého lupu se dlouho neradoval čtyřiadvacetiletý policistům moc dobře známý muž z Českokrumlovska, který byl krátce po krádeži zadržen i s odcizenými věcmi policejní hlídkou.

Pachatel v pátek dne 6. června kolem druhé hodiny odpolední přistoupil v Panské ulici v Českém Krumlově k turistce a strhl jí dámskou kabelku, kterou měla pověšenou přes rameno. S kabelkou odcizil finanční hotovost, pánské náramkové hodinky zn. OMEGA, mobilní telefon, platební kartu a cestovní pas na jméno poškozené, vše v hodnotě bezmála 134 tisíc korun.

REKLAMA

Díky všímavosti a rychlé reakci policisty, který i přesto, že nebyl v té době ve službě, nezůstal lhostejným, držel se hesla „Pomáhat a chránit“ a navíc mladíka poznal, byl lapka v krátké době zadržen policejní hlídkou a umístěn do policejní cely. Ještě téhož dne byl kriminalisty obviněn ze spáchání přečinů krádeže a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Poté byl podán návrh na jeho vzetí do vazby pro pokračující trestnou činnost. Návrh byl akceptován a mladík čeká na rozhodnutí soudu ve vazbě.


 

Jižní Čechy plné novinek a aktuálních informací