O velkém štěstí může hovořit řidička osobního vozidla na Havlíčkobrodsku. Z hrozivě vypadající dopravní nehody vyvázla pouze s lehkým zraněním.

 

REKLAMA

Foto: archiv Policie ČR

Policisté z havlíčkobrodského dopravního inspektorátu vyjížděli vyšetřovat okolnosti dopravní nehody, která se stala v úterý 25. srpna ve 12.45 hodin v obci Jiříkov. „Osmačtyřicetiletý řidič traktoru John Deere s nákladním přívěsem jel po silnici ve směru na Proseč. Při průjezdu ze svého pohledu pravotočivou zatáčkou nejel při pravém okraji vozovky. V danou chvíli v protisměru přijíždělo osobní vozidlo Peugeot 306. Ačkoliv se řidič traktoru snažil střetu zabránit tím, že začal intenzívně brzdit, traktor svým levým předním kolem auto přejel,“ popsala nehodu policejní mluvčí Dana Čírtková a dodala, že třiadvacetiletá řidička peugeotu, která v autě cestovala sama, na vzniklou situaci zareagovala velice duchapřítomně – stihla si přesednout na místo spolujezdce a poté z vozidla vystoupit.

Při dopravní nehodě se mladá žena lehce zranila a byla převezena vozidlem zdravotnické záchranné služby do nemocnice v Havlíčkově Brodě. Alkohol byl u řidiče i řidičky vyloučen dechovou zkouškou. „Na místě dopravní nehody bylo zjištěno, že řidička vozidla Peugeot 306 nebyla během jízdy připoutána bezpečnostním pásem,“ doplnila mluvčí. Policisté z brodského dopravního inspektorátu vyšetřují další okolnosti.

REKLAMA