Zplodin hoření se při středečním požáru bytu v Ledči nad Sázavou nadýchali i dva zasahující policisté. Jeden zůstal v nemocnici.

Policejní hlídka ze stanice v Ledči nad Sázavou byla ve středu 17. června devět minut po patnácté hodině operačním důstojníkem integrovaného operačního střediska vyslána prověřit oznámení o požáru bytu v ledečské ulici Stínadla. Hlídka přijela na místo během tří minut a zjistila, že se oznámení týká bytu ve čtyřpatrovém panelovém domě. Když policisté vyběhli do posledního patra po schodišti, ucítili na chodbě kouř, který vycházel zpoza dveří jednoho z bytů proti schodišti. Otevřeli proto v prostoru schodiště dostupnou ventilaci a zahájili evakuaci lidí z bytů. Poté vyčkali příjezdu profesionálních hasičů ze stanice v Ledči nad Sázavou, kteří se po příjezdu pustili do hašení požáru.

REKLAMA

Policejní hlídka nadále pomáhala s evakuací lidí a před budovou zajišťovala veřejný pořádek. Také na místě spolupracovala se zdravotnickou záchrannou službou při poskytování pomoci obyvatelům domu, kteří se nadýchali kouře. Do nemocnice v Havlíčkově Brodě byly převezeny dvě malé děti a jejich matka, dále osmdesátiletá žena z jiného bytu a také sedmdesátiletý muž.

„Při záchranných pracích se nadýchali zplodin hoření i dva zasahující policisté, které zdravotnická záchranná služba přepravila k lékařskému vyšetření do brodské nemocnice. Jeden z policistů byl po vyšetření z nemocnice propuštěn a druhý zůstal na pozorování. Policisty na místě musela nahradit jiná policejní hlídka,“ informovala policejní mluvčí Dana Čírtková. Jak doplnila, po provedeném šetření a následném ohledání místa určil vyšetřovatel Hasičského záchranného sboru Kraje Vysočina za příčinu vzniku požáru v bytě nedbalostní jednání ze strany mladistvých dívek, které v dětském pokoji kouřily. Uhašené nedopalky hodily do plechovky, kterou poté jedna z dívek zřejmě vysypala v dětském pokoji do odpadkového koše. Dívky poté z bytu odešly.

Požárem způsobená škoda byla předběžně stanovena na 215 tisíc korun. Policisté případ prověřují pro podezření ze spáchání obecného ohrožení z nedbalosti.


Vysočina plná novinek a aktuálních informací