Řidič kamionu si včas nevšiml, že nákladní auto s přívěsem jedoucí před ním zastavilo. Po nárazu se z přívěsu vysypal náklad. Jeho odklízení zdrželo opětovné spuštění dopravy.

dn golcuv jenikov vysypany naklad 1

REKLAMA

Policisté z havlíčkobrodského dopravního inspektorátu vyjížděli ve středu 10. června krátce po půl čtvrté odpoledne vyšetřovat okolnosti dopravní nehody, která se stala na silnici I/38 na obchvatu Golčova Jeníkova. „Řidič nákladního vozidla Iveco s přívěsem zastavil v koloně vozidel, která stála z důvodu omezení na komunikaci, kde byl průjezd jedním jízdním pruhem a doprava byla řízena přenosnou světelnou signalizací. Dvaačtyřicetiletý řidič dalšího nákladního vozidla, které přijíždělo ke stojící koloně, se plně nevěnoval řízení a nepřizpůsobil rychlost jízdy. Na před sebou stojící nákladní vozidlo s přívěsem zareagoval prudkým brzděním a poté strhl řízení vlevo. Střetu však nezabránil a pravou přední částí narazil do levé zadní části přívěsu. Na vozovku se vysypal přepravovaný náklad drogistického zboží,“ popsala nehodu policejní mluvčí Dana Čírtková.

dn golcuv jenikov vysypany naklad 2

Policisté provedli u obou řidičů dechovou zkoušku s negativním výsledkem. Při dopravní nehodě se zranil řidič jednoho z vozidel a musel být převezen do nemocnice v Čáslavi. Nikdo další zranění neutrpěl. Na obou zúčastněných nákladních autech a přívěsu vznikla hmotná škoda v celkové výši 350 tisíc korun.

dn golcuv jenikov vysypany naklad 3

Foto: archiv Policie ČR

Nehoda v daném místě na dvě hodiny zcela zastavila provoz, neboť se tam pracovalo na odklízení vysypaného nákladu. Osobní vozidla mohla jet přes Golčův Jeníkov, ale nákladní vozidla zůstala stát. Po dvou hodinách bylo místo průjezdné kyvadlově a po třech hodinách se podařilo provoz plně obnovit.


Vysočina plná novinek a aktuálních informací