Narazil do plotu a do domu, ale nezranil se. V dechu měl půl čtvrté promile alkoholu.

 

První červnové úterý dohlíželi v odpoledních hodinách policisté dopravního inspektorátu na bezpečnost a plynulost silničního provozu u obce Habry. Po šestnácté hodině zastavovali mezi Habry a Rybníčkem projíždějící vozidlo značky Renault. Jeho řidič, který jel ve vozidle sám, na znamení policistů nereagoval a začal ujíždět. Policisté ve služebním autě okamžitě vyjeli za ním.

Řidič renaultu po ujetí několika set metrů ve velké rychlosti nezvládl průjezd levotočivé zatáčky v obci Rybníček a s vozidlem vyjel vpravo mimo komunikaci, kde narazil do betonové podezdívky plotu. Poté s vozidlem přejel silnici vlevo a narazil do zdi rodinného domu. Při havárii neutrpěl zranění.

Policisté dvaačtyřicetiletému muži při dechové zkoušce naměřili 3,48 promile alkoholu v dechu. Při následné lustraci zjistili, že má navíc rozhodnutím soudu uložen zákaz řízení motorových vozidel, a to až do roku 2020.

Policisté muži další jízdu zakázali. Ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření z přečinů ohrožení pod vlivem návykové látky a maření výkonu úředního rozhodnutí. Za ty hrozí muži trest odnětí svobody od šesti měsíců do tří let.


Vysočina plná novinek a aktuálních informací