FOTO: V Českém Kumlově slavnostě otevřeli Hradní muzeum

07_100_1047Národní památkový ústav otevírá v Českém Krumlově Hradní muzeum. Projekt je výjimečný zejména celoročním provozem a historickým charakterem muzejní expozice. Nové muzeum představí exponáty ze zámeckých depozitářů, a připomene tak nejvýznamnější události, vztahující se k rožmberským, eggenberským a schwarzenberským vlastníkům krumlovského panství. Hradní muzeum se pro veřejnost otevře poprvé 11. ledna 2011. PODÍVEJTE SE NA FOTOGRAFIE Z HRADNÍHO MUZEA V ČESKÉM KRUMLOVĚ!

Číst dál...

Bruslařská dráha na Lipně je kvůli oblevě mimo provoz

brusle_rybnikNejdelší bruslařská dráha na zamrzlém Lipně je od pátku kvůli oblevě mimo provoz. Martin Řezáč ze Skiareálu Lipno řekl agentuře Mediafax, že na ledové ploše se vytvořily velké kaluže vody a bruslit zatím není možné. UVNITŘ ČLÁNKU NAJDETE VIDEO Z BRUSLAŘSKÉ DRÁHY NA LIPNĚ.

Číst dál...

Na českokrumlovském zámku vzniká unikátní muzeum

cesky_krumlovStátní hrad a zámek v Českém Krumlově rozšiřuje nabídku návštěvníkům. Ředitelka Jihočeské centrály cestovního ruchu Pavla Konopová řekla agentuře Mediafax, že od 11. ledna mohou zájemci navštívit nové Hradní muzeum se zcela unikátní expozicí mapující historii zámku a místních šlechtických rodů.

Číst dál...

REKLAMA