policieMuže, který ve středu odešel z domova a vyhrožoval sebevraždou, se podařilo ve čtvrtek časně ráno vypátrat zdravého policistům na Písecku. Agentuře Mediafax to sdělila mluvčí policie Kamila Ingrišová.

Rodina muže středního věku oznámila policistům, že je v tíživé životní situaci a pomýšlí na dobrovolný odchod ze života. Policisté později u Čížové na Písecku objevili osobní automobil pohřešovaného, ale prázdný.

"Ze stavu vozidla bylo patrné, že zde muž nějakou dobu přespával. Policisté v autě našli osobní věci i dopis na rozloučenou. Psovod společně s hlídkou prohledal bezprostřední okolí, ale muže nevypátrali," uvedla Ingrišová. Policisté zahájili rozsáhlou pátrací akci, do které se zapojil i vrtulník s termovizní.

“Když se rojnice vydala směrem k obci Čížová, našli policisté na stromě vzkaz. Muž nechtěl, aby ho někdo našel, skrýval se a vyhrožoval sebevraždou. Do akce byl proto povolán také policejní vyjednavač, který se tlampačem pokoušel s mužem navázat kontakt. Na místě, kde našli vzkaz, policisté nechali zprávu, pohřešovaný však kontakt nenavázal,“ podotkla mluvčí.

Ve čtvrtek časně ráno se však muži zákona opět vydali na místo vzkazu a byli úspěšní. “Pohřešovaný tu byl prochladlý, ale bez zjevných zranění. Nakonec upustil od výhrůžek spáchat sebevraždu a začal spolupracovat. Přivolaná záchranná služba jej převezla do nemocnice,“ dodala Ingrišová.

zdroj: MEDIAFAX