prejezd zavoryStřet dodávky s vlakem v Protivíně na Písecku nepřežil v pondělí ráno řidič auta. Po nehodě začala lokomotiva i auto hořet, požár likvidují hasiči, řekla agentuře Mediafax policejní mluvčí Kamila Ingrišová.

Nehoda se stala kolem osmé hodiny. Vlak smetl na železničním přejezdu v Protivíně dodávku, její řidič zemřel na místě. Spolujezdec utrpěl zranění, je v péči lékařů. "Po nehodě začala hořet lokomotiva i dodávka, požár likvidují hasiči. Kouře se nadýchal i strojvedoucí," řekla Ingrišová.

REKLAMA

Po nehodě se na místě zastavila doprava na silnici i na kolejích. "Zasahují veškeré složky Integrovaného záchranného systému, uzávěra potrvá pravděpodobně celé dopoledne," dodala Ingrišová.

"Ve Fordu Transit cestovali dva lidé. Nehoda se stala na železničním přejezdu u vlakové zastávky Protivín-zastávka, po střetu vlak tlačil dodávku ještě přibližně 400 metrů až k další zastávce v Protivíně v Žižkově ulici. Při nehodě se zranil spolucestující, byl okamžitě převezen do nemocnice, řidič dodávky střet nepřežil," řekla agentuře Mediafax mluvčí hasičů Vendula Matějů.

Po nehodě začala dodávka hořet, požár se rozšířil i na předek lokomotivy. "V tuto chvíli je požár lokalizován. Výše vzniklé škody zatím není známa," doplnila po deváté hodině Matějů.

Společně se zdravotníky a policisty na místě zasahují profesionální hasiči ze stanic Písek a Vodňany, jednotka dobrovolných hasičů obce Protivín a železniční profesionální hasiči jednotky. Ti provedli vyzkratování vypnutého trakčního vedení. "Po likvidaci požáru zasahující hasiči dále pomohli se zajištěním místa nehody a zabezpečením obou dopravních prostředků," doplnila mluvčí.

"Provoz na trati je zastaven. Po střetnutí vlak tlačil dodávku ještě 395 metrů, než se podařilo soupravu úplně zastavit. Vlak tlačící auto před sebou přerazil také sloup trakčního vedení. Podle prvních informací z místa bylo přejezdové zabezpečovací zařízení v činnosti. Průběh činností zabezpečovacího zařízení před nehodou a v době srážky prověříme ze záznamového zařízení přejezdu," uvedl mluvčí drážní inspekce Martin Drápal.

"Řidiči dodávky jsme již nemohli pomoci, bohužel zemřel na místě. Strojvedoucího vlaku, který se nadýchal kouře, jsme převezli do Písecké nemocnice," doplnila mluvčí jihočeských záchranářů Petra Kafková.

Zdroj: MEDIAFAX


[prazskezpravy][/prazskezpravy]

[jihoceskezpravy][/jihoceskezpravy]

[fcbpridejte][/fcbpridejte]

REKLAMA