strakoniceVykupovat pozemky pod budoucím severním obchvatem začalo město Strakonice. Jak pro agenturu Mediafax uvedl v pondělí starosta Pavel Vondrys (SJS), stavba by měla přijít až na půl miliardy korun.

S budováním severního dopravního půloblouku by se mělo začít v roce 2013 a dokončen by měl být na podzim následujícího roku.

“Zatím jsme začali s výkupem dvou největších pozemků, další budeme připravovat následně. Ředitelství silnic a dálnic bude vykupovat ty části, které povedou přímo pod silnicí. Zbytek odkoupí město,“ uvedl Vondrys.

Projekt na stavbu je téměř hotový. Město i Ředitelství silnic a dálnic musí počkat na stavební povolení, které může být vydáno až po vykoupení všech potřebných pozemků. “Pak vypíšeme výběrové řízení a do tří let by měl být severní obchvat hotov,“ podotkl starosta.

První plány na kilometr a půl dlouhou komunikaci, která má odklonit dopravu od centra města, vznikly už před deseti lety. Zahrnovat by měla tři kruhové křižovatky, pět protihlukových stěn nebo třeba jednu opěrnou zeď. Náklady jsou odhadnuty na půl miliardy koruna a většinu uhradí stát.

zdroj: MEDIAFAX