zemedelstvi zneObec Řepeč na Táborsku získala titul Oranžová stuha za spolupráci s místními zemědělci. Agenturu Mediafax o tom informoval mediální zástupce soutěže Václav Kodým

Řepeč si ocenění od zástupců ministerstva zemědělství, které vyhlašuje soutěž, ve čtvrtek převzala v obci Komňa na Uherskohradišťsku, která se letos stala Vesnicí roku ČR.

REKLAMA

“Letos udělujeme ocenění již popáté a stejně jako v předchozích ročnících jsme přihlíželi hlavně ke všestranné spolupráci při péči o veřejné prostranství a okolní krajinu, v oblasti marketingu místních zemědělských produktů, zapojení zemědělců do života vesnice a součinnost při tvorbě koncepčních dokumentů obce,“ uvedl náměstek ministra zemědělství Tomáš Šimčík. Hodnotí se i skutečnost, jak se zemědělský subjekt podílí na zaměstnanosti v obci.

Na druhém místě soutěže Oranžová stuha skončil Pěnčín z Olomouckého kraje, třetí příčka patří středočeské obci Šípy.

Obec Řepeč na Táborsku má 258 obyvatel a vítězství v soutěži získala díky úspěšné spolupráci se zemědělským družstvem Opařany. Podnik díky obci pořádá výstavy hospodářských zvířat nebo akce, které mladým lidem přibližují zemědělství a mají u nich vytvořit vztah k přírodě. Řepečtí rovněž dobře spolupracují s dobrovolnými spolky, včelaři, myslivci či holubáři.

Všech 13 krajských vítězů získalo od ministerstva zemědělství dotaci 600 tisíc korun, celostátní vítěz pak dalších 200 tisíc.

Vyhlášení výsledků soutěže se konalo už 10. září v rámci vyhlášení akce Vesnice roku ČR 2011, kterou se stala právě moravská Komňa. Jihočeskou vesnicí roku je pak Dražíč na Českobudějovicku, která patřila ještě před několika lety do Píseckého okresu.

ZDROJ: MEDIAFAX