Přes léto přilákaly na sedm stovek lidí, nyní se objevily na titulní straně časopisu NaCestu.

Jedním z bodů projektu Nadačního fondu Historický Cheb „Historické krovy – chebský fenomén“, který prezentuje tuto unikátní památku, je prohlídková trasa „Pod střechami chebských domů.“ Ta návštěvníky provádí od letošního června po půdách s historickými krovy. Provoz trasy zajišťuje po technické stránce odbor správy majetku, jehož pracovníci na půdách provedli některé bezpečnostní zásahy, navíc také vytvořili přívětivé podmínky pro návštěvníky. Sejmutím ochranných sítí proti holubům a instalací bezpečnostního skla v gotickém průčelí Schirndingerova domu umožnili turistům pořizování fotografií náměstí z neobvyklého místa a výšky. Také instalace osvětlení na jedné z půd umožňuje v jinak tmavém prostoru dokonalý pohled na kvalitu tesařského provedení krovu v celé jeho výšce.

REKLAMA

Péči o turisty a služby spojené s provozem trasy zajišťuje turistické infocentrum. Jeho pracovnice prodávají vstupenky na prohlídky, informují návštěvníky o této speciální možnosti, evidují počty zájemců a mimo jiné jsou schopné prohlídku zajistit i v čase mimo oficiálně vyhlášené termíny. Takových žádostí se v průběhu léta objevila desítka. Jednalo se o spolky, školy či profesionály z oboru stavebnictví.

Evidence provozu prohlídkové trasy nabídla první čísla. Ta zatím nelze hodnotit, možnost navštívit krovy je naprosto unikátní a ojedinělou záležitostí, která v republice nemá srovnání. V letních měsících prošlo trasu 611 platících návštěvníků na 46 prohlídkách v českém či německém jazyce. Dalších zhruba 50 návštěvníků vidělo krovy bezplatně, jednalo se o průvodce, novináře, historiky, pracovníky památkového ústavu a dalších spolupracujících subjektů.

chebske krovy NaCestu CHEB.CZ

Foto zdroj: oficiální web města

Nově představovaná památka zaujala i časopis NaCestu, a to natolik, že se Cheb ocitl na titulní straně. Dvoustrana věnovaná historickým krovům je přesně tou propagací, která přiláká další zájemce. Právě vydané 9. číslo časopisu je k objednání na www.nacestu.cz.

 

Zdroj: oficiální web města Chebu

REKLAMA