plamenyNěkolik hasičských jednotek zasahuje ve středu večer v centru Jindřichova Hradce. Jak agentuře Mediafax řekla mluvčí hasičů Vendula Matějů, hoří zde budova starého bývalého pivovaru. Plameny zachvátily objekt v Dobrovského ulici přímo v areálu zámku.

 

REKLAMA

Oheň stavbu zcela pohltil. "Jde o starý, nepoužívaný a zcela takzvaně vybydlený, i když historický objekt. Plameny zachvátily hlavně střechu, zřítil se krov, střecha a hrozilo zřícení komínu," uvedla Matějů s tím, že na místě je asi 50 hasičů, profesionálních i dobrovolných.

 

Hasiči se snažili ochlazovat vodou i střechy dvou okolních cenných budov, jak muzea, tak i dalšího barokního domu, mýna. "To se podařilo, požár je již lokalizován. Plameny se na okolní objekty nerozšířily a hasiči se snaží likvidovat postupně všechna ohniska," uvedla před půl desátou večer mluvčí. Hasiči nyní musí plameny zcela zlikvidovat. Hasební práce budou pokračovat ještě několik hodin. Několik jednotek zůstane na místě celou noc.

 

Požár poškodil střechu, krov, který se propadl dovnitř objektu. Škody budou ve stovkách tisíc až v milionech korun.

Facebook i-Vysočina.cz

 

Pivovar je zařazen mezi národní kulturní památky a nebyl v posledních letech využíván. Objekt hradu a zámku v Jindřichově Hradci podle mluvčí hasičů není nijak ohrožen a plameny se nemají šanci na něj dostat.

 

Budova bývalého pivovaru, kterou plameny zasáhly, měla být v budoucnu rekonstruována. Uvnitř by se neměly nacházet žádné cennosti. "Co máme informace, je tam jen nepořádek a jde skutečně o budovu ve špatném technickém stavu. Uvnitř by neměl nikdo být," dodala mluvčí hasičů.

 

Obyvatelé Jindřichova Hradce hovoří o tom, že v budově občas přespávali i bezdomovci, či si tam měly hrát děti. Proč začalo hořet a jaké budou škody, není zatím jasné.

zdroj: MEDIAFAX


Vysočina plná novinek a aktuálních informací

Praha a okolí plné novinek a aktuálních informací

Úspory energie sledujte na EnergyTV