jindrich hradec ikonaNový územní plán města mohou v úterý veřejně připomínkovat lidé žijící v Jindřichově Hradci. Jak agentuře Mediafax sdělil místostarosta Bohumil Komínek (ČSSD), veřejnost bude moct přispívat svými podněty od 13 do 18 hodin v kulturním domě Střelnice, kde budou k dispozici i zástupci radnice.

Většinu občanů, žijících především na sídlišti Hvězdárna a také v okolí řeky Nežárky, doslova vyděsil pojem “malý západní obchvat“, který je zakreslen v novém návrhu územního plánu. To je část, která je zde zakreslena jako komunikace. Ta by podle místních zcela jistě narušila krajinný a urbanistický ráz lokality. Místostarosta Jindřichova Hradce Bohumil Komínek ale agentuře Mediafax řekl, že jde sice o komunikaci, ale téměř jistě nepůjde o klasickou silnici.

“S největší pravděpodobností se tam počítá jen s cyklostezkou, která bude sloužit pro pěší, a malým mostkem, tedy spíš lávkou. To, že by tam skutečně vedla klasická silnice, to je v současné době i po finanční stránce nereálné. A myslím si, že toho se ani já asi nedožiji,“ uvedl Komínek.

Také Radek Havlín ze Zeměměřičské a obchodní kanceláře, který je členem územní plánovací komise, míní, že název “malý západní obchvat“, který je v textové části návrhu územního plánu, není šťastným názvem. “Jedná se o klasickou místní komunikaci, která by v budoucnu měla zpřístupnit cestu k parcelám na západě města, na kterých jednou možná vyrostou rodinné domky. Město má totiž v budoucnosti expandovat směrem na Buk,“ uvedl.

Vedení města míní, že co se týče obávané části, která má vést přes sídliště Hvězdárna, nepůjde o silnici, ale jen cestu pro pěší, cyklisty a in-linisty.

“Právě hluk, provoz a prach, byl důvodem, proč jsme s manželem opustili Prahu a nechci se dožít toho, abychom deset metrů za domem měli nějakou silnici. To by bylo i urbanistické zvěrstvo, protože je to jediné opravdu zelené místo na sídlišti, které navíc odděluje seniorský dům a kam chodí staří lidé, rodiny na procházky a kde jsou nádherné staré stromy,“ řekla agentuře Mediafax spisovatelka a scénáristka Markéta Zinnerová, která se odstěhovala na sídliště do Jindřichova Hradce před čtyřmi lety. Chce se i sama přidat k protestu, aby přes tuto lokalitu žádná silnice nevedla.

“Mohu ubezpečit všechny, že na to, aby tam vedla silnice, by musel být na hlavní silnici na příjezdu most, a na ten nejsou peníze ani teď, a nebudou zřejmě ani v nejbližších letech. Zde se skutečně uvažuje jen o formě cyklostezky. Mnoho připomínek jsme totiž už k tématu dostali a známe názory veřejnosti,“ dodal místostarosta města Komínek

Podávat připomínky mohou ještě do úterních 18 hodin jak vlastníci dotčených staveb v okolí plánované komunikace, tak i obyvatelé či návštěvníci města. V KD Střelnice budou dokonce k dispozice úřednice radnice, které občanům pomohou sepsat připomínky tak, aby splňovaly všechny potřebné normy. Všechny připomínky budou pak zaevidovány a i rada a zastupitelstvo města se jimi budou zabývat.

REKLAMA

Zdroj: MEDIAFAX


Jižní Čechy plné novinek a aktuálních informací

Vysočina plná novinek a aktuálních informací

Praha a okolí plné novinek a aktuálních informací

Úspory energie sledujte na EnergyTV

Facebook i-Vysočina.cz