policie detailPrachatičtí kriminalisté zahájili trestní stíhání muže (59) z Prahy, čelí obvinění ze spáchání přečinu usmrcení z nedbalosti. Muž havaroval a jeho spolujezdec podlehl dva měsíce po nehodě zranění, řekla v pátek agentuře Mediafax policejní mluvčí Martina Joklová.

Obviněný muž řídil v listopadu loňského roku na silnici I. třídy ve směru jízdy Vimperk - Strážný osobní auto Škoda Fabia Combi. Po projetí levotočivé zatáčky přejel do protisměru a pak vlevo mimo silnici.

REKLAMA

„Sjel do vodoteče, kde se narazil do sloupku a pak do betonové propustě. Při dopravní nehodě se těžce zranil spolujezdec (78) sedící na zadním sedadle," řekla Joklová.

Muže dopravil vrtulník do nemocnice, kde však závažným poraněním letos v lednu podlehl. U zemřelého soudní pitva prokázala, že smrt nastala v příčinné souvislosti s úrazem způsobeným při dopravní nehodě. Skutečnosti vyplývající z pitevního protokolu vedou také k závěru, že muž nebyl při dopravní nehodě připoután bezpečnostním pásem. Při nehodě nastala také škoda 130 tisíc korun.

Zdroj: MEDIAFAX


[prazskezpravy][/prazskezpravy]

[jihoceskezpravy][/jihoceskezpravy]

[fcbpridejte][/fcbpridejte]