Na silnici I/19 vedoucí z Tábora do Pelhřimova u odbočky na Pacov havaroval v úterý v dopoledních hodinách nákladní automobil převážející býky. FOTOGRAFIE ZE ZÁSAHU HASIČŮ V ČLÁNKU!

dn byci dolni horice HZS 28042015 1

REKLAMA

Nehoda byla na operační středisko nahlášena minutu před 9. hodinou. Na místo vyjeli profesionální hasiči ze stanice Tábor, svolány byly také jednotky sborů dobrovolných hasičů obcí Chýnov a Dolní Hořice. Průzkum na místě ukázal, že z převráceného a nehodou poškozeného vleku, ve kterém bylo celkem 19 býků, se již šest volně pohybuje po silnici. V nákladním voze, který zůstal nepoškozený, zůstalo dalších 10 kusů dobytka.

dn byci dolni horice HZS 28042015 2

 

dn byci dolni horice HZS 28042015 3

Hasiči ve spolupráci s policisty vozovku v místě nehody uzavřeli. Následně pak postavili výjezdovou hasičskou techniku a další dva nákladní vozy, které k nehodě přijely, tak, že utvořily jakousi ohradu. Zabránili tímto způsobem útěku býků ze silnice na volné prostranství. Odchyt zvířat by tak byl mnohem obtížnější.

dn byci dolni horice HZS 28042015 4

Pomocí nastavovacích žebříků, které použili jako zátarasy, pak všechny volně pobíhající býky usměrnili. Když se pak na místo dostavil náhradní vůz, bylo do něj vehnáno a přeloženo všech 29 býků.

dn byci dolni horice HZS 28042015 5

dn byci dolni horice HZS 28042015 6

Foto: archiv HZS Jihočeského kraje

Zásah pak pokračoval převrácením vleku zpět na kola a odtažením mimo vozovku. Ta byla následně hasiči umyta od výkalů a vysypané podestýlky. Velitel zásahu na místě spolupracoval s pracovníky veterinární správy z Tábora.


Vysočina plná novinek a aktuálních informací