V pondělí 11. února se v datu opět sejdou číslice, které seřazené vedle sebe dávají číslo 112. Tedy číslo, které znají lidé prakticky po celém starém kontinentu, neboť v případě nouze se ně lze dovolat ve všech státech Evropské unie. A právě uvedené datum si od roku 2010 připomínáme jako Den jednotného evropského čísla tísňového volání 112.

Při této příležitosti nabízejí středočeští hasiči zajímavé setkání, které se opakuje maximálně jednou za rok. Po dobrých zkušenostech z předchozích tří let opět vyroste ve vstupní části kladenského obchodního centra CENTRAL od 10 do 18 hodin provizorní operační středisko. Návštěvníci všech věkových kategorií se tak budou moci setkat s operátory tísňové linky a dalšími příslušníky Krajského operačního a informačního střediska HZS Středočeského kraje.

REKLAMA

Dozvíte se spoustu informací o fungování operačního střediska, kolik hovorů přijme i jak se řeší zneužívání tísňové linky. Děti se nejen hravou formou naučí správný postup při volání na číslo 112, ale v různých soutěžích a kvízech třeba od hasičů získají i drobný dárek nebo sladkost. Přítomni budou i preventisté, kteří malým i velkým poradí, na co si dát pozor, aby doma nevznikl požár.

REKLAMA