Jihočeský kraj plánuje rozšíření kapacity domova pro seniory v Chýnově

Kapacita domova pro seniory v Chýnově na Táborsku bude už za tři roky více než dvojnásobná. Jihočeský kraj zde plánuje přístavbu nového křídla s dalšími 96 lůžky. Součástí projektu jsou i specializované prostory pro fyzioterapii a rehabilitaci. Projekt si vyžádá investici ve výši necelých 210 milionů korun. Jeho realizaci už schválilo na svém minulém zasedání ve čtvrtek 31. října Zastupitelstvo Jihočeského kraje. 

Číst dál...

Finalistka soutěže NEJSESTŘIČKA Helena Novotná

NEJSESTŘIČKA, soutěž, ve které nejde ani o věk, ani o fyzickou krásu. Soutěž, která má za cíl vybrat nejlepší zdravotní sestru z pohledu odborného a lidského. Tento projekt je prezentací náročné práce sestřiček, o které se často říká, že je posláním a jehož záměrem je vyzdvihnout jejich podstatnou úlohu ve zdravotnictví, profesionalitu a chování nejen k pacientům a vyjádřit jim touto akcí poděkování. 

Číst dál...

Světový den ledvin v táborské nemocnici

Světový den ledvin vyhlašují Mezinárodní federace pro onemocnění ledvin a Mezinárodní nefrologická společnost každoročně na druhý březnový čtvrtek v měsíci. Druhý týden v březnu však byly v našem okrese také „vyhlášeny“ jarní prázdniny. Z tohoto důvodu jsme preventivní akci, věnující se ledvinám, odsunuli na čtvrtek 28. března 2018.

Číst dál...

Táborská nemocnice oslaví Světový den zraku

Od roku 1999 si připomínáme v měsíci říjnu Světový den zraku. Ne jinak je tomu letos, kdy oční ambulance Nemocnice Tábor, a.s., připravila pro zájemce „GLAUKOMOVÉ ODPOLEDNE“, zaměřené na prevenci závažného onemocnění glaukomu neboli zeleného zákalu, který je druhou nejčastější příčinou slepoty na světě. Přijďte i Vy za kolektivem pracovníků oční ambulance ve středu 10. října mezi 15. až 17. hodinou na oční ambulanci (budova operačních oborů v přízemí).

Číst dál...

Na Táborsku běhali po silnici býci

Na silnici I/19 vedoucí z Tábora do Pelhřimova u odbočky na Pacov havaroval v úterý v dopoledních hodinách nákladní automobil převážející býky. FOTOGRAFIE ZE ZÁSAHU HASIČŮ V ČLÁNKU!

Číst dál...

Tábor má konopnou lékárnu

Novou konopnou lékárnou se může pochlubit i město Tábor. Právě otevírá v OD Dvořák a návštěvníci si v ní mohou vybrat z množství přírodních produktů vyrobených výhradně z léčivého konopí. To je doporučováno na řadu zdravotních potíží včetně ekzému, lupénky, akné, popálenin, odřenin či na problémy se suchou a přecitlivělou pokožkou i proti stárnutí pleti.

Číst dál...

REKLAMA