Čistírna odpadních vod v Jindřichově Hradci má nové plíce

Jindřichohradecká čistírna odpadních vod má nové provzdušňovací zařízení pro nádrže, v nichž probíhají hlavní procesy čištění odpadních vod z města. Výměna potrubí pro přívod vzduchu a provzdušňovacích elementů byla součástí dlouhodobého projektu obnovy jedné z nejdůležitějších technologických částí čistírny, aeračního systému.

Číst dál...

Skončila rekonstrukce Úpravny vody Landštejn za 43 milionů korun

Desítky litrů pitné vody za vteřinu vyrábí pomocí nejmodernější technologie Úpravna vody Landštejn na Jindřichohradecku. Loni na podzim skončila její rozsáhlá rekonstrukce za bez DPH skoro 36, s DPH 43 milionů korun. Na úpravně byly naistalovány dvě nové technologické linky, které jsou srdcem každého takového vodohospodářského zařízení.

Číst dál...

VIDEO: Nový vodovod řeší problémy se suchem

Starost o stabilní dodávky kvalitní pitné vody už nebudou mít obyvatelé Lipolce, místní části Dačic. Letní potíže s nedostačujícím zdrojem vody vyřeší nový přívodní řad a věžový vodojem o objemu 30 metrů krychlových. Jeho jednotlivé kovové díly technici na místě sestavovali, vztyčovali a usazovali v pátek 20. října.

Číst dál...

Rekonstrukci přívodního řadu dokončí ještě letos

Rekonstrukce části přívodního vodovodního řadu o průměru 250 milimetrů v délce téměř 1,4 kilometru u Dolního Bolíkova se již brzy dočkají lidé na Dačicku. Se stavbou začal investor, Dobrovolný svazek obcí Vodovod Landštejn, na začátku října a hotovo by mělo být v rekordně krátké době, 20. prosince.

Číst dál...

REKLAMA