VIDEO: Nový vodovod řeší problémy se suchem

Starost o stabilní dodávky kvalitní pitné vody už nebudou mít obyvatelé Lipolce, místní části Dačic. Letní potíže s nedostačujícím zdrojem vody vyřeší nový přívodní řad a věžový vodojem o objemu 30 metrů krychlových. Jeho jednotlivé kovové díly technici na místě sestavovali, vztyčovali a usazovali v pátek 20. října.

Číst dál...

Rekonstrukci přívodního řadu dokončí ještě letos

Rekonstrukce části přívodního vodovodního řadu o průměru 250 milimetrů v délce téměř 1,4 kilometru u Dolního Bolíkova se již brzy dočkají lidé na Dačicku. Se stavbou začal investor, Dobrovolný svazek obcí Vodovod Landštejn, na začátku října a hotovo by mělo být v rekordně krátké době, 20. prosince.

Číst dál...

Jemnický vodojem v Dačicích prochází kompletní očistou

Výměnu některých částí a kompletní očistu Jemnického vodojemu dokončí ve středu zaměstnanci vodohospodářské společnosti ČEVAK a.s. Dvoukomorový vodojem, který pojme až 1 300 m3 vody, zásobuje kromě Dačic pitnou vodou také Budíškovice, Budeč a Horní Slatinu.

Číst dál...

Základní škola Nová Bystřice má modernizované učebny

Základní škola Nová Bystřice dokončila modernizaci svých učeben za 2,4 milionu korun. Žáci se těší z nové jazykové a počítačové učebny, interaktivních tabulí i moderního nábytku ve třídách. Nové vybavení nakoupila škola díky dotaci z ROP Jihozápad.

Číst dál...

REKLAMA