REKLAMA

Mladá Boleslav má v Novém parku v areálu bývalého minigolfu novou atrakci v podobě boleslavského hradu, která je největším herním prvkem ve městě. Stavbu dnes zhotovitel předal zástupcům města. Jak řekl na místě primátor Raduan Nwelati, je potřeba ještě dokončit terénní úpravy a některé další menší práce, aby mohl být tento herní prvek naplno otevřen dětem během příštího týdne.

Součástí této mimořádně velké sestavy jsou i dva tobogány a různé prolézačky a průchody. I když se budou děti pohybovat místy ve větší výšce nad zemí, všechny průchozí chodbičky a prostory jsou konstruované a zabezpečené tak, aby nehrozil pád. Nový herní prvek zůstane v oploceném areálu, který se bude na noc zamykat. 

REKLAMA

Z areálu již byly odvezeny všechny letité minigolfové dráhy, upraví a zpevní se terén kolem herního prvku, udělá nová branka a vylepší se plot. V tomto dětském areálu také bude umístěno toaleta. Primátor uvedl, že postupně bude tento areál doplněn dalšími herními prvky a mobiliářem v podobě laviček, košů a podobně. Na oplocení bude také vyvěšen provozní řád.

Primátor Nwelati uvedl, že inspiraci pro vytvoření tohoto herního prvku získal při návštěvě zábavního parku Mirakulum v Milovicích. Při zvažování nejvhodnější lokality bylo ve hře více variant, ale Nový park se ukázal podle vedení města jako nejvhodnější. Je uprostřed hustě obydleného sídliště v přijatelné docházkové vzdálenosti pro mnoho obyvatel. Primátor ale věří, že se na tuto atrakci přijdou podívat nejen lidé ze sídliště, ale i z širokého okolí.

 

REKLAMA