Smogová situace se začíná pomalu zlepšovat a hodnoty polétavého prachu se postupně snižují nejen v Praze, ale i ve středních Čechách, nejhorší situace přetrvává v okolí Mladé Boleslavi. Na svých internetových stránkách o tom ve středu informuje Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).
Nejhorší situace je ve středu po ránu v Mladé Boleslavi, kde meteorologové po 7. hodině ranní naměřili 100 mikrogramů na metr krychlový. O něco lepší situace panovala v centru Kladna, kde dosáhla koncentrace prachu hodnot 68,9 mikrogramu na metr krychlový.
O něco lépe se ve středu ráno dýchá obyvatelům Berouna i Příbrami, kde stanice naměřily hodnoty pohybující se na hranici 70 mikrogramů na metr krychlový.
ČTĚTE DÁLE
Stav regulace, který se vyhlašuje v případě, kdy hodnoty polétavého prachu překročí hranici 150 mikrogramů na metr krychlový a který přináší omezení pro automobilovou dopravu i průmyslovou výrobu, mohl tedy ČHMÚ zrušit, neboť hodnoty ve středu po ránu nikde na území České republiky nepřekročily maximální hranici.
A přestože jsou povolené imise polétavého prachu, které činí 50 mikrogramů na metr krychlový, překračované také v Praze, meteorologové tu prozatím žádný ze signálů vyhlásit nemuseli. Jak přitom vyplývá z měření ČHMÚ, smog sužuje hlavně obyvatele Karlína, kde se hodnoty polétavého prachu po 7. hodině ranní dostaly na úroveň 117 mikrogramů. Potíže s dýcháním by se mohly objevit i u lidí pohybujících se na pražském náměstí Republiky, Mlynářce a Smíchově. Přestože se zde hodnoty polétavého prachu pohybují v rozmezí 70 až 90 mikrogramů na metr krychlový, podle ČHMÚ je stav ovzduší vyhovující.
Zdroj: MEDIAFAX
Úspory energie sledujte na EnergyTV
Vysočina plná novinek a aktuálních informací