Opakovaně porušil institut vykázání

Ve vazbě skončil šestadvacetiletý muž z obce poblíž Slavičína na Zlínsku, kterého policisté v srpnu vykázali z rodinného domu, v němž žil společně se svými rodiči a bratry. Vykázáním ovšem události neskončily. Právě naopak. Případem se začali zabývat kriminalisté, kteří agresora pár týdnů poté obvinili ze spáchání trestného činu týrání osoby žijící ve společném obydlí, za což mu v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody na dva až osm let.

Číst dál...

VaK Zlín partnerem mezinárodní soutěže žáků základních škol ZLÍNSKÝ VORVAŇ 2019

V rámci nadcházejících oslav 95. výročí vody ve Zlíně společnost Vodovody a kanalizace Zlín, a. s. (VaK Zlín) podpořila krásný projekt Zlínský vorvaň 2019 a zajistila pro účastníky pitný režim a drobné dárky. Letos se uskutečnil jubilejní 20. ročník Zlínského vorvaně za účasti 21 základních škol zlínského kraje a slovenského příhraničí.

Číst dál...

Pozor na dušičkové zloděje!

S uctěním Památky zesnulých souvisí i nárůst majetkové trestné činnosti. I přesto, že se tento den blíží, nenechme se zaskočit dušičkovými zloději! Ti si totiž vyhlížejí spíše osamělé osoby a čekají na jejich nepozornost. Například když upravují hroby nebo odejdou s vázou pro vodu a tašku si položí na zem. Pachatelé poté svou oběť ve vteřině okradou! Proto mějte vždy všechny věci při sobě!

Číst dál...

Přišli na deset dnů o střechu nad hlavou

Hned dva muže vykázali z jejich obydlí na dobu deseti dnů policisté na Zlínsku během uplynulého prodlouženého víkendu, protože reálně hrozilo, že v napadání svých blízkých budou i po zákroku policistů pokračovat. Oba agresoři už delší dobu fyzicky a psychicky napadali své rodinné příslušníky. 

Číst dál...

Modernizace čistírny odpadních vod v Luhačovicích za 45 milionů dokončena

Čistírna odpadních vod v Luhačovicích prošla zásadní rekonstrukcí a modernizací, která výrazně zvýší její efektivitu. Úplně nový bude řídicí systém čistírny. Společný projekt společností Vodovody a kanalizace Zlín, a. s. (dále jen VaK Zlín) a Moravská vodárenská, a. s. (dále jen MOVO) v hodnotě 45 milionů korun je plně financován Moravskou vodárenskou.

Číst dál...

Hledají se svědci dopravní nehody v Otrokovicích

Zlínští dopravní policisté prověřují okolnosti dopravní nehody, k níž došlo ve středu 28. srpna 2019 krátce po 16.00 hodině v Otrokovicích na sjezdu ze silnice I/55 směrem k vodní nádrži Štěrkoviště. Neznámý řidič při projíždění pravotočivé zatáčky kvůli nedodržení bezpečné vzdálenosti srazil zpětným zrcátkem ženu jedoucí na elektrokole, která při pádu utrpěla lehké zranění. Záchranáři ji převezli k ošetření do nemocnice. Řidič po dopravní nehodě z místa ujel, aniž by ženě poskytl první pomoc.

Číst dál...

Opilá motocyklistka se čelně srazila s Octavií

V pátek po devatenácté hodině došlo v Pozlovicích u Luhačovic k závažné dopravní nehodě motocyklu a osobního vozidla Škoda Octavia zaviněné vysokým množstvím alkoholu, které kolovalo v těle čtyřiatřicetileté ženy za řídítky motocyklu. Žena navíc řídila motocykl bez helmy.

Číst dál...

REKLAMA