OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

SVAK navýšil cenu vody, Jihlava bude chtít cenu snížit

vodaValná hromada dobrovolného Svazu vodovodů a kanalizací Jihlavsko (SVAK) rozhodla o navýšení vodného a stočného pro rok 2013. Cena bude o 6,9 procenta vyšší než v roce 2012, nově tedy 81,32 korun za metr krychlový (cena je včetně DPH).  Svazek cenu musel navýšit důvodu, že čerpá dotaci ze Státního fondu životního prostředí, kde jednou z podmínek dotace je i každoroční navýšení nájemného a ceny vodného a stočného. „Dokud Jihlava nebude mít vydaný majetek od svazku, musí tuto cenu respektovat.

Číst dál...

Jihlava zaznamenala nejvyšší nárůst obytné plochy nových bytů

jihlavaSpolečnost MasterCard přichází s výsledky již 5. ročníku unikátní studie MasterCard česká centra rozvoje, kterou tradičně zpracoval tým odborníků z Vysoké školy ekonomické v Praze. V letošním roce se během první části projektu odborníci zaměřili na systémy veřejné dopravy v krajích, v druhé části se zabývali celkovým socioekonomickým rozvojem měst a krajů mezi lety 2008 a 2012. Na třinácté příčce v celkovém vyhodnocení se umístil kraj Vysočina s hodnotou indexu 84,26 %. Vliv na finální umístění kraje měly především faktory v sociální oblasti. 

Číst dál...

Polovina Čechů nejraději chodí do sběrných dvorů

sberny dvur ikoAčkoliv se Češi, kteří neodevzdávají vysloužilé elektrospotřebiče k ekologické recyklaci, vymlouvají na nedostatek míst zpětného odběru, jde hlavně o omluvu vlastní pohodlnosti. V současnosti existuje mnoho možností, kam staré elektro odevzdat.  Lidé je mohou například předat prodejci při nákupu nového zařízení, mohou je vhodit do speciálních sběrných kontejnerů, využít mobilní svozy velkoobjemových nebo nebezpečných odpadů, popř. je odevzdat sborům dobrovolných hasičů, zapojených do projektu Recyklujte s hasiči kolektivního systému ELEKTROWIN. Pro 49 % Čechů je ale nejoblíbenější formou zapojení se do procesu recyklace návštěva sběrného dvora. Vyplývá to z nedávného průzkumu společností ELEKTROWIN a Asekol.

Číst dál...

PSJ je opět mezi stovkou nejvýznamnějších firem

psj stavbaAktuálně zveřejněný žebříček Czech Top 100, prezentující stovku nejvýznamnějších českých firem podle objemu tržeb za rok 2011, přinesl úspěch pro akciovou společnost PSJ. Ta obhájila a ještě vylepšila svoji pozici v elitní stovce, když z 97. příčky za rok 2010 poskočila s obratem 7,94 miliard korun na 75. pozici.

Číst dál...

Ve firmě Bosch Diesel s.r.o. v Jihlavě bylo vyrobeno pětimilionté vysokotlaké dieselové čerpadlo řady CP4

bosch common rail ikonaV závodě firmy Bosch v Jihlavě bylo vyrobeno pětimilionté vysokotlaké čerpadlo řady CP4 pro dieselové vstřikovací systémy Common Rail. Náběh výroby tohoto vysoce moderního a inovativního čerpadla se v jihlavském závodě konal v lednu 2008. Jihlavský závod se specializuje na výrobu vysokotlakých čerpadel pro dieselové motory systému Common Rail a patří k největšímu výrobnímu závodu divize Dieselových systémů skupiny Bosch v Evropě a celosvětově k největšímu závodu firmy Bosch pro výrobu vysokotlakých čerpadel a tlakových zásobníků (rail) systému Common Rail.

Číst dál...

Bosch Diesel s.r.o. z Jihlavy obdržel významné ocenění od firmy Toyota Motor Europe

bosch certifikat_ikonaJihlava – Firma Toyota Motor Europe (TME) udělila v březnu 2012 firmě Bosch hned tři významná ocenění. K předání ocenění došlo v rámci tradičního setkání „Annual Supplier Business Meetings“ s více než třemi sty dodavateli firmy Toyota v belgickém Zaventemu. Vedle firmy Bosch Diesel s.r.o. získal další prestižní ocenění závod firmy Bosch v Burse (Turecko) a výrobní divize skupiny Bosch „Automotive Aftermarket“.

Číst dál...

REKLAMA