VIDEO: Pozor na vysoký výskyt klíšťat v těchto dnech

kliste01Za poslední dva týdny dosáhla klíšťová aktivita opakovaně na nejvyšší stupně a v červených číslech by se měla pohybovat i během nejbližších dnů – aktuálně platí devátý z deseti stupňů. Právě toto bylo tématem rozhovoru redaktora Hitrádia Vysočina Martina Lanka s vedoucím oddělení zoonóz s přírodní ohniskovostí Státního zdravotního ústavu Petrem Kodymem!

Číst dál...

Doba dovolených svádí k přejídání

grilovaniV období prázdnin se nevyhneme zahradnímu grilování a  spoustě dalších oslav, ale pozor, ať si je zbytečně nezkazíte pobytem v nemocnici. Přejídání v letním období, zakončené alkoholem, končívá v mnoha případech neradostně – trávicími potížemi, které se mohou projevovat u každého trochu jinak.Jednoho pálí žáha, druhý trpí společensky degradujícím říháním nebo nadýmáním. Člověk je prostě v tomto směru nepoučitelný.

Číst dál...

Obří šachová figura se bude vznášet nad hlavami lidí

nejvetsi_sachy_na_sveteNejvětší šachový pěšec v České republice vysoký 2,5 m a vážící 1 200 kg bude v Pelhřimově vévodit náměstíčku poblíž kostela svatého Víta. Půjde o další exponát Muzea rekordů a kuriozit, který bude natrvalo umístěn v exteriéru města (na Masarykově náměstí se již od loňska tyčí největší turistický rozcestník a na budově radnice pak nejmenší jezdecká socha na světě). Ve středu 29. června v 11.15 začne operace, při níž bude jeřáb bílou figurku se znakem města stěhovat do miniparčíku na Svatovítském náměstí.

Číst dál...

Ve středu nastane zatmění Měsíce

zatmeni_mesiceČeskou republiku čeká ve středu úplné zatmění Měsíce, které bude snadno pozorovatelné. Agenturu Mediafax o tom v úterý informoval mluvčí Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) Petr Dvořák.

Číst dál...

Abeceda otázek a odpovědí vám prozradí vše o žloutence

ockovani_2To, že žloutenka není jen nemoc špinavých rukou nebo drogově závislých, už asi víte. Kolik je ale vlastně dohromady typů, jak se co nejúčinněji bránit a stojí za to se očkovat? Sestavili jsme abecedu dotazů, které se kolem onemocnění žloutenkou točí a požádali MUDr. Danu Dvořákovou z jihlavského Očkovacího centra Avenier, aby na ně odpověděla.

Číst dál...

REKLAMA