Ve středu nastane zatmění Měsíce

zatmeni_mesiceČeskou republiku čeká ve středu úplné zatmění Měsíce, které bude snadno pozorovatelné. Agenturu Mediafax o tom v úterý informoval mluvčí Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) Petr Dvořák.

Číst dál...

Abeceda otázek a odpovědí vám prozradí vše o žloutence

ockovani_2To, že žloutenka není jen nemoc špinavých rukou nebo drogově závislých, už asi víte. Kolik je ale vlastně dohromady typů, jak se co nejúčinněji bránit a stojí za to se očkovat? Sestavili jsme abecedu dotazů, které se kolem onemocnění žloutenkou točí a požádali MUDr. Danu Dvořákovou z jihlavského Očkovacího centra Avenier, aby na ně odpověděla.

Číst dál...

EXKLUZIVNĚ: Řezník Klátil opět bodoval

klatilVelká nad Veličkou v sobotu zažila další ročník tradičního koštu O krála slováckej klobásky. Devadesát vzorků těch nejchutnějších klobásek z celých Čech bojovalo o titul hned ve dvou kategoriích, a to ve Slovácké klobásce a Paprikové klobásce. V těžké konkurenci toho nejlepšího z masných pultů uspěla i Matoušova čabajka, s kterou se do soutěže přihlásil pacovský řezník Václav Klátil. MATOUŠOVA ČABAJKA SLAVÍ ÚSPĚCH NA VŠECH ŘEZNICKÝCH SOUTĚŽÍCH, PODÍVEJTE SE NA ROZHOVOR S ŘEZNÍKEM KLÁTILEM A TAJEMSTVÍ JEJÍ CHUTI A VÝROBY!

Číst dál...

REKLAMA