Žena na Chrudimsku převážela autobusem v PET lahvi kyselinu, která nádobu rozleptala a následně způsobila vzplanutí sedačky. Řidič v tento krizový moment zachoval chladnou hlavu, evakuoval cestující a požár uhasil. Žena skončila s popáleninami v nemocnici, navíc ji čeká vysvětlování na policii.

Zmíněná událost se stala v pondělní odpoledne ve Skutči, kde dopravu zajišťuje dceřiná společnost koncernu ICOM transport ČSAD Ústí nad Orlicí. Žena nastoupila do autobusu s PET lahví obsahující kyselinu neznámého původu ve své kabelce. Kyselina postupem času lahev rozleptala a polila sedačku, která poté vzplála. Žena při incidentu utrpěla popáleniny.

REKLAMA

„Cestující má zákaz vnášet do autobusu nebezpečné látky. Nikdy jsme se s ničím podobným nesetkali,“ vyjádřila se k situaci předsedkyně představenstva ICOM transport Kateřina Kratochvílová.

V té době se v autobuse vezlo dalších patnáct lidí, kteří se tak ocitli v ohrožení života. Řidič však celou situaci bleskovým zásahem vyřešil. Nejprve evakuoval cestující z autobusu a následně pomocí hasicího přístroje sedačku uhasil. Poté na místo přivolal hasiče a záchrannou službu a cestujícím zajistil náhradní dopravu. „Bude nutné vyměnit celou dvousedačku a opravit část podlahy. Musíme zjistit, kam tato neznámá látka zatekla. Škodu zatím neumíme vyčíslit,“ doplnila Kateřina Kratochvílová. Nikomu z cestujících kromě popálené ženy se nic nestalo.

REKLAMA