OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

Cizinec chtěl v zúžení předjíždět kamion, ale zavadil o návěs a dostal smyk. Pondělní nehoda skončila lehkým zraněním.

Policisté integrovaného operačního střediska přijali v pondělí 21. května krátce po půl jedné odpoledne oznámení o dopravní nehodě, která se stala na kilometru 152,5 dálnice D1 ve směru jízdy na Prahu. Na místo byli vysláni policisté z dálničního oddělení ve Velkém Beranově. Jak zjistili, čtyřicetiletý cizinec, státní příslušník Malajsie, jel v místě dlouhodobého dopravního omezení spojeného s modernizací dálnice ve vozidle Lamborghini FZ s německou registrační značkou levým jízdním pruhem a chtěl předjíždět nákladní soupravu složenou z tahače a návěsu jedoucí v pravém jízdním pruhu. Řidič osobního vozidla se nechoval dostatečně opatrně a při najetí vedle jízdní soupravy pravou přední částí auta zavadil o levý bok návěsu. Následkem toho se jeho vozidlo stalo neovladatelným, dostalo smyk a ve smyku najelo vpravo vedle komunikace, kde narazilo do ocelových svodidel.

REKLAMA

nehoda dalnice lamborghini PCR 21052018 1

nehoda dalnice lamborghini PCR 21052018 2

nehoda dalnice lamborghini PCR 21052018 3

Foto zdroj: Policie ČR

Řidič se lehce zranil a byl na místě nehody ošetřen projíždějící posádkou zdravotnické záchranné služby. Dechová zkouška u cizince vyloučila předchozí požití alkoholu. Hmotná škoda na osobním automobilu bude vyčíslena dodatečně. Na návěsu jízdní soupravy a na svodidlech vznikla škoda ve výši dvacet tisíc korun.

Policisté věc vyřešili na místě uložením pokuty v příkazním řízení. Cizinec ji ihned zaplatil. Nehoda zastavila provoz ve směru na Prahu zhruba na 25 minut.

REKLAMA