OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

S přicházejícím létem a letními prázdninami začíná na mnoha místech České republiky i sezóna festivalů, která je spojena především s pořádáním hudebních či jiných kulturních a společenských akcí, kterých se pravidelně zúčastňuje několik tisíc lidí. Tyto akce však nenavštěvují pouze fanoušci dobré muziky či lidé kulturně zaměření, ale i ti, kteří na tato místa přicházejí v úmyslu se ať už jakýmkoliv způsobem obohatit.

"Festivaly jsou zloději a kapsáři vyhledávanou lokalitou, jelikož se na nich pohybuje velké množství lidí a samotným zlodějům toto prostředí může poskytnout velké množství anonymity," říká policejní mluvčí David Linhart.

I přesto, že policisté v době konání festivalů vždy nasazují dostatečné množství sil a prostředků za účelem zajištění bezpečnosti a veřejného pořádku, není v jejich silách zcela zabránit tomu, aby na obdobných akcích nedocházelo k páchání majetkové trestné činnosti. "Proto bychom chtěli apelovat na všechny občany, kteří budou v nadcházejícím období podobné akce navštěvovat, aby dbali potřebné obezřetnosti a opatrnosti," dodává Linhart.

REKLAMA

Na Vysočině nás v nadcházejícím období ještě čekají určité akce, na které se chystá velké množství lidí, a proto by bylo dobré uvést si pár základních pravidel, jak se na akcích obdobného typu chovat:

  • Veškeré cenné věci si nechejte doma, na festivalu není třeba je vystavovat na obdiv
  • Mobilní telefon a peněženku mějte stále při sobě a berte si s sebou pouze omezené, ale přitom dostatečné množství finančních prostředků
  • Platební karty si pokud možno nechejte doma
  • V případě, že se bez platební karty neobejdete, zásadně u ní nemějte přiložený PIN kód
  • Stejně tak si doma nechejte i ostatní věci, které na festivalu nebudete nutně potřebovat
  • Pokud s sebou máte tašku či batoh, tak je nikde neodkládejte a mějte je neustále na očích
  • V případě, že byste se na festivalu dostali do jakéhokoliv problému, tak neváhejte kontaktovat pořadatelskou službu
  • Pokud budete mít podezření na porušení zákona, tak volejte linku tísňového volání 158
  • Při cestě z festivalu domů nezapomeňte, že alkohol za volant nepatří
REKLAMA