OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

Prezident Miloš Zeman dnes se svou ženou Ivanou zahájil třídenní návštěvu Kraje Vysočina. Dopoledne přivítal prezidenta tradičně v sídle Kraje Vysočina v Jihlavě hejtman kraje Jiří Běhounek.

Po soukromé schůzce obou politiků proběhla diskuze se zastupiteli a starosty měst a obcí. Prezident ocenil práci hejtmana a pochválil vysočinskou přírodu: „Tak nádherná krajina, jako je Vysočina, svým způsobem člověka nutí, aby se choval odpovědně, aby si víc vážil rodiny, dětí a nezadlužoval se.“ Kvitoval také nízkou míru nezaměstnanosti v kraji, vysokou míru společenské odpovědnosti a nejvyšší podíl dobrovolných hasičů v porovnání s ostatními kraji.

REKLAMA

IMG 0175IMG 0182
Následná diskuze se zastupiteli se dotýkala problémů s aktuální vládou a demonstrací, kůrovcové kalamity, energetiky, dovozu zahraničních pracovních sil nebo duálního školství.
Po diskuzi došlo k podepsání pamětní knihy a předání darů – prezident obdržel od hejtmana dárkový koš s regionálními potravinami a 12. sonet Wiliama Shakespeara v překladu Martina Hilského. Sám poté obdaroval Běhounka ručně vyráběnou dýmkou.

IMG 0190IMG 0205

Odpoledne Zeman zavítal do Humpolce, kde se na Horním náměstí setkal s občany.

IMG 0231IMG 0243IMG 0266

Zítra prezident navštíví firmu FRAENKISCHE CZ s.r.o. a setká se s jejími zaměstnanci, odpoledne následuje návštěva městyse Vladislav a obce Kadolec. Návštěvu zakončí Zeman v Bystřici nad Pernštejnem ve čtvrtek 27. června.

REKLAMA