OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

Kriminalisté jihlavského územního odboru dopadli muže, který si v bytě zřídil pěstírnu konopí. Aby byla co nejefektivnější, nejprve si nastudoval postup na internetu a provedl v bytě i stavební úpravy. Rostliny pěstoval za účelem získávání marihuany. Při domovní prohlídce kriminalisté kromě kompletní pěstírny zajistili také rostliny konopí a usušenou marihuanu. Šestatřicetiletého muže zadrželi a vzhledem k celkovému množství marihuany, kterou vyrobil, byl obviněn ze spáchání zvlášť závažného zločinu.

„Odhalování drogové trestné činnosti patří mezi priority jihlavských kriminalistů a odhalování pachatelů, kteří se jí dopouštějí, věnují maximální úsilí. Také v tomto případě přivedlo kriminalisty na stopu pěstitele konopí jejich výborné operativní šetření. Šestatřicetiletého muže důvodně podezřelého ze spáchání trestného činu zadrželi v polovině minulého týdne v Jihlavě. Zákrok se uskutečnil v ranních hodinách v bytovém domě, kde podezřelý bydlí,“ uvedla policejní mluvčí Dana Čírtková s tím, že muž skončil v policejní cele.

REKLAMA

V bytě provedli kriminalisté domovní prohlídku. V podkroví měl muž zřízenou pěstírnu konopí. Místnost byla rozdělena příčkou tak, aby mohla být v jedné části pěstírna a v druhé prostor pro skladování potřebných věcí a zpracovávání konopí.

pestirna konopi jihlava marihuana PCR

Foto zdroj: Policie ČR

V místnosti byl pěstební stan, kompletně vybavený předměty určenými k urychlení růstu, s dvaceti rostlinami konopí, kriminalisté vše zajistili. Dále při domovní prohlídce našli již zpracovanou marihuanu. Zajištěné drogy budou podrobeny zkoumání na odborném policejním pracovišti.

Na základě shromážděných důkazů zahájil policejní komisař trestní stíhání šestatřicetiletého muže z Jihlavy. „Byl obviněn ze spáchání zvlášť závažného zločinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy,“ řekl komisař oddělení obecné kriminality Radim Novák. Obviněný je dlouhodobým uživatelem drog.

Šestatřicetiletý muž je obviněn z toho, že si v bytě zřídil pěstírnu konopí a vyráběl marihuanu. „Opatřil si předměty sloužící k urychlenému pěstování rostlin a v podkrovní části bytu ve speciálně k tomuto účelu upravené místnosti je sestavil do plně funkční sestavy,“ přiblížil komisař. Na internetu si obviněný muž nastudoval postup pěstování konopí tak, aby byl obsah látky THC co nejvyšší, a poté s jeho pěstováním začal. Získané konopí dále sušil a vyráběl z něho marihuanu. Cykly pěstování konopí a výroby marihuany opakoval a po každé sklizni získal několik stovek gramů marihuany. Drogu užíval pro svoji potřebu a také ji distribuoval dalším lidem, kterým ji poskytoval zdarma. Naposledy obviněný muž zasadil rostliny konopí ve své pěstírně letos v lednu a pěstoval je až do poloviny minulého týdne, kdy provedli kriminalisté v bytě zákrok a drogovou trestnou činnost šestatřicetiletého muže ukončili.

Po provedení všech nezbytných procesních úkonů byl obviněný muž ze zadržení propuštěn a dále je stíhán na svobodě. Případ kriminalisté dále vyšetřují.

„Za spáchanou drogovou trestnou činnost hrozí obviněnému muži trest odnětí svobody až na deset let,“ dodal Novák.

REKLAMA