Hrob architekta Historické budovy Národního muzea Josefa Schulze se dočkal své opravy

V neděli 15. července tomu bylo přesně 101 let, kdy zemřel známý architekt Josef Schulz, a není náhodou, že právě v těchto dnech byla dokončena oprava jeho hrobu s novou pamětní deskou. Stalo se tak navíc v roce, kdy bude částečně znovuotevřena po dlouholeté a náročné rekonstrukci Historická budova Národního muzea, jež je jednou z řady významných budov, které Josef Schulz navrhl. Objednavatelem opravy hrobu Josefa Schulze byla Společnost Národního muzea a projekt finančně sponzorovala společnost Metrostav. U této příležitosti proběhla v pondělí 16. července vzpomínková akce na Josefa Schulze u jeho hrobu na Vyšehradském hřbitově.

Číst dál...

I menší úklid se počítá

Naše ambasadorka Katarína Linczényiová během svých ponorů na vlastní oči vidí znečištění moří a řek. Alarmující je hlavně rostoucí množství plastového odpadu. Proto se Katarína rozhodla věnovat na svých cestách osvětě a přibližuje lidem způsoby, jak s plastovým odpadem správně nakládat a jak ho recyklovat. Za klíčové považuje, aby lidé pochopili, že plastový odpad nelze jen tak vyhazovat na plážích a do moře.

Číst dál...

Vybrali jsme nejlepší týmy druhého ročníku projektu Tajný život města

Dvouletý projekt Tajný život města, podporovaný skupinou Veolia a pořádaný ve spolupráci se vzdělávacím centrem TEREZA, pomalu končí a my bychom vám rádi představili velký kus práce, který zapojené školy v projektu odvedly.

Číst dál...

Coworking bez investora? Grafička a bývalá zaměstnankyně Microsoftu otevírají téma, o kterém se zatím mlčí

Nově otevřený karlínský Coworking PORT se na první pohled jeví jako jeden z mnoha, které se na trhu v poslední době objevily. Má to ale malý háček, za vznikem nestojí investor, ale dvě ženy, které pouze na základě svých vlastních sil a zkušeností vybudovaly a otevřely coworking, kde networking a každodenní eventy nejsou lákadlem a konkurenční výhodou, ba naopak. Zakladatelky Coworkingu PORT Jana Trličíková a Lucie Jelínková se otevřeně hlásí k tomu, že jejich coworking je pro všechny, kteří se nachází v té fázi pracovního života, kdy je klid na práci gró každodenní produktivity a kariérního růstu.

Číst dál...

I mrakodrap dokáže šetřit peníze a přírodu

V centru zájmu společnosti Veolia jsou především cíle související s ochranou životního prostředí. Jako příklad jejich plnění firma uvádí projekt mrakodrapu V-Tower v Praze, pro nějž našlai optimální a ekologické řešení vytápění. V blízkosti úpravny vody Želivka zase Veolia podpořila vznik moderního návštěvnického střediska Vodní dům.

Číst dál...

Z obleku rovnou do montérek. Lékaři a ekonomové vyrazili malovat stěny do denního stacionáře

Místo do kanceláře na pražském Andělu se v pondělí 25. června vydala část zaměstnanců farmaceutické společnosti Pfizer pomáhat do denního stacionáře organizace Ruka pro život v Kobylisích. Ruka pro život poskytuje sociální služby seniorům a lidem s mentálním a kombinovaným postižením, včetně osob s poruchami autistického spektra.V rámci úspěšného projektu „Jsem dobrovolník!“ věnovali zaměstnanci farmaceutické společnosti Pfizer neziskovkám už přes 1 000 hodin času.

Číst dál...

REKLAMA