Kryštof Hádek: Obdivuji umění jezdců-kaskadérů

Ve štědrovečerní pohádce si mladší ze slavných bratří Hádků letos zahrál „záporáka“. Kromě charakterových vad patřily k jeho roli povinně také jezdecké scény, při nichž spolupracoval s horse masterem Václavem Plánkou z Pelhřimovska. Kryštof Hádek alias princ Karel už s koňmi nějaké zkušenosti má. Seznámil se s nimi díky bratrovi Matějovi, jezdit ale začal až díky herectví. Jak prozradil v rozhovoru, při natáčení Korunního prince si dokonce neplánovaně vyzkoušel, jaké to je, když se s jezdcem kůň postaví na zadní.

Číst dál...

Režisér Karel Janák: Koně filmům prostě sluší

Koňské herce měl při natáčení letošní štědrovečerní pohádky na starosti horse master z Farmy Rybníček u Pelhřimova. Režisér Karel Janák už s Václavem Plánkou spolupracoval kromě Korunního prince i na filmu a seriálu Ať žijí rytíři!, kde dostali koně rovněž hodně prostoru. Jak sám režisér říká, natáčení s koňmi často není jednoduché. Vždy záleží na tom, kdo na nich sedí, ale je radost je na place mít.

Číst dál...

VIDEO: Pokochejte se procházkou ve vesmíru z GoPro kamery

Úžasné desetiminutové video vás zavede do otevřeného vesmíru, jako kdybyste se v něm procházeli sami. Nahrávku, kterou pořídil americký astronaut Terry Virts při vesmírné procházce na Mezinárodní vesmírné stanici 25. února, 2015 kamerou připevněnou na svém skafandru, si na internetu prohlédly již tisíce lidí. PODÍVEJTE SE ZBLÍZKA DO OTEVŘENÉHO VESMÍRU!

Číst dál...

V Řecku jachtaře trochu překvapí nutná byrokracie

Jachta, moře, dobrodružství, vlny, přes které chvílemi ani není vidět horizont – láká vás taková představa, ale zatím jste nic podobného neměli možnost zakusit? Pak vám tento článek třeba poradí, kde takový zážitek hledat.

Číst dál...

Tyrhénské moře prověřilo plachetnici Tomáše Kůdely

V první půli října vystavil jihlavský mořeplavec, Tomáš Kůdela, svoji plachetnici zatěžkávací zkoušce. Z italského pobřeží se vydal na ostrov Elba a dále kolem Korsiky. Jak říká, podzimní tyrhénské moře je trochu „jiná káva“, než letní rekreační plavby.

Číst dál...

REKLAMA