zima_lyzovani_03V největším šumavském lyžařském středisku Hochficht, který leží hned za hranicemi, je stále častěji slyšet čeština. Zatímco loni zde lyžovalo od začátku sezony do 27. prosince 27 255 lyžařů, letos to bylo 41 380 lyžařů, řekla ve středu pro agenturu Mediafax správkyně areálu Johana Pfoser. AKTUÁLNÍ SITUACI NA HOCHFICHTU MŮŽETE SLEDOVAT NA WEBKAMEŘE!

Podle provozovatelů tamního rakouského skiareálu, kterým tak vzrostla meziroční návštěvnost o 51 procent, tvoří Češi až 25 procenty klientely.

"Češi k nám jezdí nejčastěji z jižních Čech, ale přibývá také lidí z Prahy a okolí, kteří jsou ubytováni okolo Lipenské přehrady a na Hochficht dojíždějí. Nejvíce si pochvalují množství a pestrost sjezdovek, rodiny oceňují rodinné bonusy," řekla Johanna Pfoser z Hochficht Bergbahnen.

AKTUÁLNÍ SITUACI NA HOCHFICHTU MŮŽETE SLEDOVAT NA WEBKAMEŘE ZDE

Na Hochfichtu lyžaři naleznou mezi 20,8 kilometru sjezdovek černou i dvě FIS červené tratě. V Sunny Kids Parku čeká zase na děti 185 metrů dlouhý zastřešený pojízdný koberec a nová útulná chatka, kde se mohou kdykoli ohřát. Díky podpoře mladých rodin lyžují děti do 10 let v doprovodu rodiče v průběhu celé sezóny za takzvanou sněhulákovu kartu v hodnotě jedno euro.

"Podmínky jsou v těchto dnech ideální. Máme upravené všechny sjezdovky, na kterých leží 100 až 140 centimetrů sněhu. V provozu jsme denně od 9 do 16 hodin a na poslední den letošního roku jsme našim návštěvníkům připravili noční silvestrovské lyžování od 18 do 21 hodin s hudbou a zábavou u ledového baru," dodala Johanna Pfoser.

zdroj: MEDIAFAX
REKLAMA