Na podzim už nebudou muset ledeničtí chodit sporovat na rozpadající se více než třicet let starý atletický stadion. V městysi se rozhodli za více než dvanáct milionů místní atletický stadion modernizovat.

„Stadion byl postaven v 80. letech minulého století a tomu také odpovídá jeho technický stav. Na běžeckém oválu se drolí stará nerovná škvára a rozpadají se betonové obrubníky. Uvnitř oválu je přírodní trávník, který je zavlažován jen nárazově zahradnickou hadicí,“ uvádí důvody modernizace starosta městyse Jiří Beneda.

REKLAMA

V rámci modernizace dojde k rekonstrukci povrchu běžeckého oválu, instalaci automatické závlahy travnaté plochy uvnitř stadionu, vybudování víceúčelového hřiště pro volejbal, nohejbal, malou kopanou, badminton či streetbal. „Realizátorem projektu je Tělovýchovná jednota Slavoj Ledenice, které byla na investici schválena dotace Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ve výši téměř devíti milionů korun,“ uvádí Šárka Hanušová ze společnost G-PROJECT, která pro tělovýchovnou jednotu dotaci sehnala.

Atletický stadion je využíván Základní školou Ledenice, která nemá žádné vlastní sportovní zařízení, i místními sportovními kluby.

REKLAMA