nuz_utokStarší žena z Českokrumlovska, která měla vyklidit byt po soudem nařízené exekuci, situaci nezvládla a vyhrožovala vykonavatelce i přivolaným policistům nožem. Jak agentuře Mediafax v úterý řekla mluvčí policie Michaela Pavlíčková, zraněn naštěstí nikdo nebyl.

“Žena odmítla soudní vykonavatelku v doprovodu justiční stráže vpustit do bytu, a to i přes opakovaná upozornění, že uzamčené dveře bytu budou otevřeny násilím. Nakonec začala být na vykonavatelku velmi hrubá a začala jí vyhrožovat násilím,“ uvedla k případu mluvčí.

K otevření dveří musel být nakonec přivolán zámečník a policejní hlídka. “Po otevření uzamčených dveří bytu držela žena v ruce kuchyňský nůž a vyhrožovala všem. Následně do bytu vstoupil policejní psovod se psem. Vzhledem k situaci byl nucen použít služebního psa a donucovacích prostředků a nůž jí odebrat z ruky. Žena naštěstí nikoho nezranila,“ dodala Pavlíčková.

Ženu policisté zadrželi a nyní je podezřelá z trestného činu vyhrožování s cílem působit na úřední osobu. S ohledem na její zdravotní stav byla následně převezena na psychiatrii do Českých Budějovic.

zdroj: MEDIAFAX
REKLAMA