Motorkář srážku s náklaďákem nepřežil. Motocykl začal po nehodě hořet a oheň se rozšířil i na kamion převážející prasata. Hasičům se zvířata podařilo před ohněm uchránit.

 

REKLAMA

dn kamion motorka pozar holkov foto 13102014

Více fotografií od hasičů najdete na našem Facebooku.

Za obcí Holkov ve směru na České Budějovice za křižovatkou na Římov byl v pondělí v 6:34 hodin na tísňovou linku 112 ohlášen požár kamionu.

Jelikož byla událost ohlášena na hranici okresů, byli na místo vysláni jak profesionální hasiči ze stanice Český Krumlov, tak ze stanice České Budějovice. V průběhu jejich jízdy k zásahu Policie ČR na Operační a informační středisko HZS Jihočeského kraje upřesnila, že se jedná o nehodu kamionu a motorky, kdy k požáru došlo až následně.

Z jednotek HZS na místo jako první přijeli českokrumlovští hasiči. Jejich velitel po provedeném průzkumu podal zprávu, že se jedná o nehodu kamionu převážejícího 600 prasat a motorky. Motorkář na místě zraněním podlehl, jeho motorka začala po nárazu hořet. Požár se rozšířil i na kabinu řidiče. Ten se pokusil požár uhasit, ale vzhledem k rozsahu a rychlému rozvoji požáru neúspěšně.

Jednotky HZS ihned po příjezdu zahájily hasební práce, jako posilová jednotka na místo vyjela dále jednotka SDH obce Velešín. Zasahujícím hasičům se podařilo zcela uchránit návěs se zvířaty. Majitel kamionu na místo vyslal náhradní vůz.

Silnice byla v místě nehody Policií ČR zcela uzavřena. Jednotky HZS okolo osmé hodiny zásah postupně ukončily a vrátily se na své základny.

Výše vzniklé škody a hodnota uchráněného majetku je v tuto chvíli předmětem vyšetřování pro vyšetřovatele HZS a Policie ČR.


Jižní Čechy plné novinek a aktuálních informací

Vysočina plná novinek a aktuálních informací

REKLAMA