Jeden mrtvý a jedenáct zraněných dětí, to je výsledek dopravní nehody, která v pátek v dopoledních hodinách zkomplikovala provoz na silnici v katastru obce Kaplice-nádraží.

REKLAMA

„Nehoda byla v pátek 23. září na operační středisko Hasičského záchranného sboru Jihočeského kraje nahlášena v 9:44 hodin. Na místo byli vysláni profesionální hasiči ze stanic Kaplice a Český Krumlov, zároveň vyjeli také zdravotnická záchranná služba a policisté. Průzkum na místě potvrdil informaci z hlášení na tísňovou linku, a to, že se jedná o střet osobního automobilu s autobusem,“ sdělila mluvčí jihočeských hasičů Vendula Matějů.

Ve zcela zničeném autě byl zaklíněný řidič. I přes veškerou snahu záchranářů se ho nepodařilo zachránit. Muž svým zraněním na místě podlehl. V autobuse cestovalo se svojí vychovatelkou 31 dětí. Z tohoto počtu si zdravotníci do své péče převzali celkem 11 lehce zraněných. Velitel zásahu si pro děti okamžitě vyžádal psychologa hasičského sboru a také evakuační autobus. Ten byl nakonec odvolán, autobusový přepravce nezraněným dětem poskytl náhradní vůz. Hasiči dětem pomohli přestoupit do druhého autobusu, kde se jich ujal psycholog.

„Ten se společně se svými čtyřmi interventy s dětmi odjel zpět do jejich školy a po celý den je jim k dispozici. Děti od hasičů dostaly dráčky Záchranáčky, kteří jim pomohou lépe celou situaci zvládnout,“ doplnila mluvčí.

V tuto chvíli je silnice v místě nehody uzavřena. Policisté nehodu zaměřili, pracovníci vyprošťovací firmy budou havarovaný autobus pomocí speciální těžké techniky vyprošťovat. Hasiči jim asistují a kontrolují případný únik provozních kapalin. Následně pak po ukončení vyšetřování policie budou z havarovaného auta vyprošťovat tělo zemřelého.

REKLAMA