vlak kolejeSpeciální techniku, kterou Hasičský záchranný sbor Jihočeského kraje disponuje pro zásahy v nepřístupném terénu, použili jihočeští hasiči první červnovou neděli při likvidaci následků železniční dopravní nehody u obce Mříč. Zemřel při ní člověk.

V půl třetí odpoledne obdrželo Operační a informační středisko HZS Jihočeského kraje zprávu o nehodě, která se stala na železniční trati vedoucí mezi Českým Krumlovem a Českými Budějovicemi u obce Mříč. „Zde došlo ke střetu projíždějícího osobního vlaku s osobou. Ta následky nárazu nepřežila. Ve vlaku cestovalo přibližně šest desítek osob, nemáme informace, že by některá z nich utrpěla zranění,“ informovala tisková mluvčí HZS Jihočeského kraje Vendula Matějů.

REKLAMA

K nehodě vyjeli nejprve profesionální hasiči ze stanice Křemže a jednotka Hasičského záchranného sboru podniku Správa železniční dopravní cesty. Poté, co lékař ZZS konstatoval u sražené osoby smrt, byla na místo vyslána jako posilová jednotka osádka vozu Tatra 815-7 ze stanice České Budějovice.

Nový typ Tatry pořídil HZS Jihočeského kraje pro zásahy v obtížném terénu. Nyní byly kvality tohoto vozu využity pro evakuaci 48 osob cestujících ve vlaku. K nehodě totiž došlo v lese, kam se žádná jiná technika nebyla schopna dostat. Pomocí evakuačního automobilu byli postupně cestující převezeni na místo, kde je již čekala náhradní autobusová doprava. K dispozici jim byl také psycholog Policie ČR.

Zásah českobudějovické a křemežské jednotky byl ukončen krátce po 17. hodině, kdy obě jednotky odjely na své základny.


 

Jižní Čechy plné novinek a aktuálních informací

Vysočina plná novinek a aktuálních informací

REKLAMA