Když studenti nastupovali do autobusu, netušili, že je z něj po nehodě budou muset evakuovat hasiči.

 

REKLAMA

V pondělí v dopoledních hodinách vyjeli jindřichohradečtí profesionální hasiči na silnici č. 34 k obci Dolní Žďár k dopravní nehodě autobusu. Jako posilová jednotka na místo vyjel také technický kontejner z českobudějovické stanice.

dn autobus v prikopu dolni zdar 20042015 1

Nehoda byla na operační středisko HZS Jihočeského kraje ohlášena z operačního střediska policie v 9:35 hodin. Zájezdový autobus sjel pravými koly do příkopu, kde zůstal nakloněný na stranu. V autobuse cestovaly necelé čtyři desítky studentů.

dn autobus v prikopu dolni zdar 20042015 2

Zasahující hasiči nejprve zajistili autobus proti převrácení a všechny cestující evakuovali bočním oknem ven. Českobudějovický kontejner nebyl potřeba, operační středisko ho krátce po výjezdu vrátilo zpět na základnu. Podle prvotních informací z místa zásahu nebyl nikdo zraněn, zdravotníci ZZS nakonec odvezli na pozorování jednu osobu. Pro ostatní studenty hasiči přivezli z jindřichohradecké stanice deky.

dn autobus v prikopu dolni zdar 20042015 3

Foto: HZS Jihočeského kraje

Před půl dvanáctou se k nehodě dostavila vyprošťovací firma. Za další hodinu byl autobus vyproštěn zpět na vozovku. Silnice byla v místě nehody zcela uzavřena, provoz policisté obnovili několik minut před 13. hodinou.


Vysočina plná novinek a aktuálních informací

REKLAMA