Poslední listopadový pátek byly po 19. hodině na Operační středisko Hasičského záchranného sboru Jihočeského kraje ohlášeny v průběhu přibližně půlhodiny dva požáry na Jindřichohradecku. U obou vznikly statisícové škody.

 

REKLAMA

JCZ pozar frantiskov foto 29112014

Foto: HZS Jihočeského kraje. Další snímky najdete na našem Facebooku.

Osádky čtyř cisteren profesionálních hasičů ze stanice Třeboň a dobrovolných hasičů obcí Suchdol nad Lužnicí a Rapšach byly v 19:07 operačním střediskem vyslány k blíže neurčenému požáru v lese u Suchdola nad Lužnicí, části obce Františkov. Když se hasiči k požáru dostali, zjistili, že hoří montovaný přístřešek o půdorysu přibližně 16 x 6 metrů sloužící jako zázemí pro dětský tábor. Po necelých dvaceti minutách zasahující hasiči dostali požár pod kontrolu. Z boudy vynesli dvě tlakové láhve, které na volném prostranství ochladili. Úplnou likvidaci požáru velitel zásahu nahlásil ve 20:46 hodin. Výši vzniklé škody stanovil společně s Policií ČR vyšetřovatel HZS na 400 tisíc korun. Příčina vzniku požáru se vyšetřuje.

K dalšímu ohlášenému požáru vyjela v 19:43 jindřichohradecká profesionální jednotka i s výškovou technikou do obce Kunějov. Zároveň byly svolány jednotky SDH obcí Kunžak, Nová Bystřice a Číměř. Jako první k požáru přijela profesionální jednotka, jejíž velitel po provedeném průzkumu podal na operační středisko zprávu, že se jedná o požár střechy a půdního prostoru rekreačního objektu, a to na ploše přibližně 15 x 10 metrů. Uvnitř nikdo nebyl, všechny osoby opustily dům ještě před příjezdem hasičů. Krátce před půl devátou večerní byl požár lokalizován – dále se nešířil a byl zcela pod kontrolou hasičů. Za další hodinu pak bylo možné dobrovolné jednotky a výškovou techniku odeslat zpět na základnu. Úplnou likvidaci požáru nahlásil velitel zásahu 48 minut po půlnoci. Pak se jindřichohradecká profesionální jednotka vrátila na základnu a na požářišti zůstala pouze jednotka SDH obce Kunžak s elektrocentrálou. Její zásah byl ukončen po půl třetí ráno. Hasiči u požáru spolupracovali s Policií ČR a pracovníkem firmy E.ON. Požár způsobil škodu za 900 tisíc korun, hasiči svým zásahem uchránili další majetek za dva a půl milionu. Příčina vzniku požáru je předmětem vyšetřování Policie ČR a vyšetřovatele HZS.


Jižní Čechy plné novinek a aktuálních informací

Vysočina plná novinek a aktuálních informací

REKLAMA