Z vodojemu Kadolec teče pitná voda obyvatelům Dačic, Slavonic, Cízkrajova a Pečí. V těchto dnech prošel každoroční pravidelnou údržbou.

„Nejprve jsme museli řízeně odvést pitnou vodu ze dvou komor o obsahu 2x650 metrů krychlových do spotřebiště. Poté jsme tlakovou vodou a dezinfekcí vyčistili stěny vodojemu od případných usazených nečistot. Při této příležitosti jsme také zkontrolovali a vyměnili ovládací armaturu, popisuje průběh prací vedoucí provozního střediska Dačicko Richard Kuba ze společnosti ČEVAK. Výška vodojemu je 4 metry a nateče zhruba za půl dne.

REKLAMA

Plánovanou odstávku vodojemu lidé nepocítili. „Zásobování pitnou vodou bylo zajištěné z vodojemu Slavonice, v Dačicích z vodojemů Jemnický a Kostelní Vydří,“ doplnila mluvčí společnosti Jitka Kramářová

Plánovanému čištění vodojemu předcházela výměna litinových výtlačných řadů z úpravny vody Landštejn směrem na Dačice v délce 2 055 metrů a na novou Bystřici v délce 2 905 metrů. Nové potrubí pomůže snížit ztráty na vodovodní sítí a v neposlední řadě stabilizuje kvalitu dodávané pitné vody.


Jižní Čechy plné novinek a aktuálních informací

Vysočina plná novinek a aktuálních informací

REKLAMA