penizeJihočeský kraj prostřednictvím svého zastupitelstva přidělil zpětně akci Cipískoviště, které se každoročně koná v Písku, částku 50 tisíc korun. Agenturu Mediafax o tom informovala organizátorka akce Eva Kadlčáková. Ta letos v květnu po zahájení akce, která je oficiálním zahájením nové turistické sezony a jejíž součástí je vernisáž obřích soch z písku, kritizovala kraj, že se finančně na Cipískovišti nespolupodílí.

“Jde o mimořádnou podporu pro takzvané vybrané akce grantové politiky Jihočeského kraje pro letošní rok," uvedl hejtman Jihočeského kraje Jiří Zimola (ČSSD).

Zastupitelstvo kraje o ní rozhodlo dva dny po skončení Cipískoviště, v úterý 25. května. Kraj a příjemce - občanské sdružení Jablečný koláč - smlouvu uzavřely na přelomu června a července, peníze pak dodatečně doputovaly na účet pořadatele.

"I když je dávno po akci, vyúčtování stále pokračuje. Finanční dar kraje jsme okamžitě použili na úhradu faktur za ubytování umělců během jejich tvůrčího pobytu v Písku a za technickou podporu Městských služeb Písek," uvedla Kadlčáková. Díky dotaci z kraje tak nemusí organizátoři na letošní Cipískoviště doplácet. Loni přitom byli v mínusu 90 tisíc korun.

Zdroj: MEDIAFAX

REKLAMA
REKLAMA