policie detailPísečtí policisté zadrželi a umístili do cely násilníka, který několik měsíců brutálně týral a bil svou družku. Muž ženu často bil a hrozil jí i jejímu synovi smrtí, řekla v pondělí agentuře Mediafax policejní mluvčí Kamila Ingrišová.

Žena (29) zřejmě zažívala surovosti a napadání ze strany svého druha několik měsíců. Nejprve na severu Čech a poté i v Písku, kam se oba i se synem ženy přestěhovali. Muž měl ženu opakovaně napadat údery, kopy, škrtit ji a vyhrožovat jí i synovi usmrcením.

REKLAMA

"Poté, co se žena odhodlala případy násilí oznámit policistům, byl muž vykázán ze společného bytu. To však nedodržel a do bytu vnikl. Násilnosti se vyhrotili 8. prosince, kdy přišel opilý domů, opět vyhrožoval, o ženu rozbil stolek, hodil po ní přímotop a vzal do ruky kuchyňský nůž. Žena se útokům bránila a agresor zabodl nůž do gauče," řekla Ingrišová.

Policisté násilníka zadrželi a umístili do policejní cely. Následující den muži vyšetřovatel sdělil obvinění z trestných činů týrání osoby žijící ve společném obydlí, nebezpečné vyhrožování, ublížení na zdraví, maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání a výtržnictví.

"V sobotu podali kriminalisté podnět k návrhu na vzetí obviněného do vazby, který soudce přijal. Další vyšetřování případu tedy vedou vazebně," dodala Ingrišová.

Zdroj: MEDIAFAX


Úspory energie sledujte na EnergyTV

Informace pro gurmány a milovníky jídla na Vysočině - Vysočinachutná

Facebook i-Vysočina.cz

REKLAMA