pes_autoNezodpovědné jednání bude muset policistům z Písku vysvětlovat majitelka psa. Mluvčí policie Kamila Ingrišová v pátek pro agenturu Mediafax uvedla, že žena jej ve čtvrtek odpoledne nechala zamčeného v autě a odešla na schůzku, zvíře málem uhynulo.

V důsledku zvyšující se teploty v automobilu se začal organismus zvířete přehřívat a to tak kolabovalo.

"Všimla si toho kolemjdoucí žena a oznámila případ na tísňovou linku 158. Policisté se okamžitě dostavili na místo i s veterinářkou a po konzultaci s ní využili ustanovení trestního zákona o krajní nouzi a pomocí služebního obušku rozbili skleněnou výplň dveří vozidla a zvíře vyprostili," uvedla Ingrišová.

Při zákroku se zasahující policista zranil na předloktí ruky. Pes skončil v péči veterinářky a nyní je již mimo ohrožení života. Policisté případ dále šetří jako přestupek. Ženu čeká ve správním řízení několikatisícová pokuta. Kdyby pes byl býval uhynul, mohla by žena čelit obvinění z týrání zvířat.

Veterináři varují, aby lidé nenechávali své zvířecí miláčky v horkých dnech v automobilech a to ani na chvilku. Může se totiž stát, že z chvilky se stane půlhodina či hodina, což může být pro zvíře už smrtelné.

Zdroj: MEDIAFAX

REKLAMA
REKLAMA