Nejlepší podmínky pro podnikání má město Písek

pisekVe třetím ročníku srovnávacího výzkumu o Cenu týdeníku Ekonom Město pro byznys, který vyhodnocuje podmínky pro podnikání ve 205 českých a moravských městech, se umístil na prvním místě Písek. Organizátoři vyhlásili výsledky v úterý.

Číst dál...

Českobudějovičtí policisté hledají svědky loupeže

policie_auto1Českobudějovičtí kriminalisté pátrají po asi dvacetiletém pachateli, který v pondělí v podvečer zmlátil a okradl v centru města muže. Policejní mluvčí Regina Tupá řekla v úterý agentuře Mediafax, že jednadvacetiletý muž přišel o peněženku s částkou 2500 korun.

Číst dál...

Muž z Písku údajně ztratil při toulkách po barech revolver

policie9Po návštěvě několika barů zjistil muž z Písku v noci na pondělí, že u sebe nemá revolver, který údajně měl. Mluvčí policie Kamila Ingrišová agentuře Mediafax řekla, že policisté nyní prověřují, kde mohl podnapilý majitel pistoli nechat, a za ji skutečně u sebe nesl, když šel popíjet.

Číst dál...

Vlak v Písku usmrtil člověka

vlakyProjíždějící vlak usmrtil v neděli večer v jihočeském Písku člověka. Mluvčí policie Jiří Matzner pro agenturu Mediafax uvedl, že policisté nyní zjišťují příčiny a okolnosti tragické srážky i identitu sraženého chodce.

Číst dál...

Písecký Kamenný most by se mohl dostat na seznam UNESCO

most_pisekNejstarší český most Kamenný v Písku, by se mohl dostat na seznam světově chráněných památek UNESCO. Nyní bude záležet na tom, zda se podaří dostat památku na nominační seznam, řekl v pátek agentuře Mediafax starosta Miroslav Sládek (ODS).

Číst dál...

REKLAMA