REKLAMA

zachrankaOsobní automobil srazil v pondělí večer v Prachaticích ženu a dvě děti, všichni tři utrpěli závažná poranění. Agenturu Mediafax o případu informovala v úterý mluvčí záchranné služby Petra Kafková.

"Nehoda se stala kolem osmé hodiny večer v Prachaticích a na místo okamžitě vyrazily všechny tři posádky záchranné služby a zároveň operační středisko přivolalo i vrtulník z Českých Budějovic. Asi sedmatřicetiletá žena utrpěla závažné poranění hlavy," popsala situaci na místě nehody mluvčí Kafková.

"Po zajištění základních životních funkcí jsme zraněnou transportovali vrtulníkem letecké záchranné služby na anesteziologicko-resuscitační oddělení Nemocnice České Budějovice. Devítiletou holčičku převezla záchranka na chirurgické oddělení Nemocnice Prachatice s podezřením na zlomeninu dolní končetiny a asi pětiletý chlapec utrpěl poranění hlavy, ve vážném stavu byl převezen na jednotku intenzivní péče dětského oddělení Nemocnice České Budějovice," uvedla Kafková.

"Nehodu způsobila čtyřiadvacetiletá řidička vozu BMW z Prachaticka, která při jízdě po místní komunikaci a před výjezdem z Prachatic na obec Oseky nezvládla průjezd levotočivou zatáčkou. Nepřizpůsobila rychlost jízdy stavu a povaze vozovky a vyjela mimo komunikaci, kde srazila tři procházející chodce," uvedla k případu mluvčí policie Martina Joklová. Řidička vyvázla bez zranění. Přítomnost alkoholu vyloučila u motoristky dechová zkouška.

zdroj: MEDIAFAX
REKLAMA