jez ikonaNa základě ohlášení dispečinku Zdravotnické záchranné služby Jihočeského kraje vyjela strakonická profesionální jednotka ve svém městě k jezu na řece Otavě, kde se dle prvotních informací topil člověk. 

Když hasiči přijeli na místo, zjistili, že ve vodě byly původně osoby dvě. Jedna z nich byla již na břehu v péči zdravotníků ZZS. Část strakonické jednotky se zapojila do pomoci při resuscitaci. Druhá osoba stála uprostřed řeky na betonové podezdívce, která rozděluje řeku na poloviny. Vzhledem k silnému proudu vody nebylo možné se na člunu k ní doplavat. Hasiči se proto rozhodli co nejvíce zvednout stavidlo na jedné polovině jezu, čímž částečně zmírnili vodní proud. Pak za využití jistící lezecké techniky doplavali na člunu k betonovému ostrůvku, naložili zachraňovanou osobu a za jistící lano byli přitaženi zpět na břeh.

REKLAMA

Resuscitovaná osoba byla transportována letecky do nemocnice v Českých Budějovicích, druhou zachráněnou zdravotníci převezli do nemocnice ve Strakonicích. Poté, co bylo stavidlo jezu vráceno do původní pozice, se hasiči krátce před 18. hodinou vrátili na základnu. 


Jižní Čechy plné novinek a aktuálních informací

Praha a okolí plné novinek a aktuálních informací

Facebook i-Vysočina.cz

REKLAMA